W pierwszym ćwierćfinałowym meczu I ligi koszykówki Enea Astoria Bydgoszcz pokonała Biofarm Basket Poznań 89:80.

To nie był dla Astorii łatwy mecz. W pierwszej kwarcie goście imponowali skutecznością i wypracowali przewagę. Bydgoszczanie długo odrabiali stratę i na objęcie przez nich prowadzenia musieliśmy czekać do ostatniej minuty 3. kwarty. Dwa punkty Fatza po wejściu na kosz przełamały dominację gości (64:62). Astoria odskoczyła na kilka punktów i tej przewagi nie dała sobie odebrać do końcowej syreny.

Jutro o godz. 17 drugi mecz w Artego Arenie. Astoria prowadzi w rywalizacji o półfinał 1:0. Rywalizacja toczy się do 3 wygranych.

Enea Astoria Bydgoszcz - Biofarm Basket Poznań 89:80 (21:29, 21:18, 27:17, 20:16)

Enea Astoria: Frąckiewicz 21, Aleksandrowicz 18, Nowakowski 11, Kukiełka 6, Dłuski 2 oraz Fatz 8, Grod 8, Kondraciuk 6, Pochocki 5, Szyttenholm 2, Śpica 2

Biofarm Basket: Flieger 20, Kurpisz 18, Jankowski 13, Metelski 8, Bręk 6 oraz Rostalski 8, Smorawiński 5, Czyż 2, Gruszczyński 0, Tomaszewski 0, Woroniecki 0, Samsonowicz 0.