W meczu 17. kolejki I ligi Enea Astoria wygrała w Krakowie 84:64. Bydgoszczanie awansowali na trzecie miejsce w tabeli I ligi.

Koszykarze Astorii zrewanżowali się akademikom z Krakowa, z którymi w Bydgoszczy przegrali 76:85. W Krakowie bydgoszczanie zwyciężyli różnicą aż 20 punktów (84:64).

Lepiej mecz zaczęli gospodarze, którzy I kwartę zakończyli z 4-punktową przewagą (20:16). W drugiej kwarcie agresywna obrona bydgoszczan dała rezultaty i Astoria przejęła inicjatywę w meczu. Znakomity mecz rozegrał  Frąckiewicz (15 punktów i 18 zbiórek, w tym 8 w ataku). Skuteczność odzyskał Szyttenholm, zdobywca 16 pkt., a z takim samym dorobkiem mecz zakończył Kukiełka.

Kolejny mecz ligowy bydgoszczanie rozegrają w czwartek, 17 stycznia, o godz. 19 w Artego Arenie. Rywalem bydgoszczan będzie Górnik Trans.eu Wałbrzych.

AZS AGH Kraków - Enea Astoria Bydgoszcz 64:84 (20:16, 12:18, 17:26, 15:24)

AZS AGH: Koperski 21, Deja 19, Czerwonka 9, Podworski 9, Kędel 3, Borówka 2, Mamcarczyk 1, Jakubek 0, Nowacki 0, Wasyl 0, Zych 0.

Enea Astoria: Kukiełka 16, Szyttenholm 16, Frąckiewicz 15, Grod 12, Nowakowski 8, Dłuski 7, Śpica 5, Aleksandrowicz 3, Pochocki 2.