W meczu 27. kolejki Energa  Basket Ligi Enea Astoria Bydgoszcz pokonała na wyjeździe Polpharmę Starogard Gdański 98:77.

Astoria musiała przełożyć mecz z Asseco Arką Gdynia z 28 lutego na 9 marca. Powód? Przeprowadzone testy potwierdziły 7 przypadków koronawirusa w zespole. Dzisiaj w meczu wyjazdowym w Starogardzie Gdańskim po zakażeniu nie było już śladu. Bydgoszczanie nie mieli problemów z pokonaniem Polpharmy!

Po 10 minutach gry był remis - po 21. Przez kolejne trzy kwarty zdecydowaną przewagę osiągnęli przyjezdni. Szybkie akcje i celne rzuty Nizioła i Sandersa pozbawiły gospodarzy nadziei na korzystny rezultat. Zagrania Loncara oraz Chylińskiego dały Astorii po 30 minutach prowadzenie  77:62. W kolejnej części meczu Polpharma nie była w stanie nawiązać już rywalizacji i drużyna trenera Artura Gronka zwyciężyła ostatecznie 98:77.

Najlepszym zawodnikiem Astorii był Jakub Nizioł z 14 punktami i 4 asystami.

Już za dwa dni, 9 marca, Astoria zmierzy się w kolejnym meczu ligowym z Asseco Arką Gdynia. Mecz rozegrany zostanie w Bydgoszczy.

Polpharma Starogard Gdański - Enea Astoria Bydgoszcz 77:98 (21:21: 19:28, 22:28, 15:21)

Polpharma: Furstinger 17, Allen 13, Surmacz 6, Williams 5, Haney 2 oraz Kowalczyk 19, Jarecki 5, Walda 4, Johnson 4, Itrich 2, Urbański 0, Reszka 0

Enea Astoria: Nizioł 14, Sanders 13, Bogucki 11, Chyliński 8, Gabrić 7 oraz Waterman 12, Loncar 12, Krasuski 10, Dambrauskas 8, Szyttenholm 2, Kopycki 1