W meczu 16. kolejki Energa Basket Liga Enea Astoria Bydgoszcz pokonała Stal Ostrów Wielkopolski 95:78.

Po wyrównanej pierwszej kwarcie Astoria kolejne 10 minut meczu ze Stalą zagrała koncertowo.Znakomicie na parkiecie spisywali się kapitan Michał Chyliński,  Michał Nowakowski i Łukasz Frąkiewicz. Takiego tercetu goście nie posiadali w składzie i choć w trzeciej kwarcie podjęli próbę pościgu, nie mieli atutów, by przeciwstawić się ofensywnej Astorii.

W czwartej kwarcie bydgoszczanie pewnie dograli mecz do końca i po czterech porażkach odnieśli pewne zwycięstwo.

Kolejny mecz ligowy Astoria rozegra ponownie na własnym parkiecie, 24 stycznia, o godz. 17.30 z ostatnią drużyną w tabeli, Legią Warszawa.

Enea Astoria Bydgoszcz - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 95:78 (17:18, 36:18, 18:24, 24:18)

Enea Astoria: Chyliński 19, Kemp 16, Walton 9, Zębski 7, Clyburn 4 oraz Michał Nowakowski 19, Frąckiewicz 12, Aleksandrowicz 5, Szyttenholm 2, Marcin Nowakowski 2, Krasuski 0

Stal: Threatt 14, Jevtović 12, Dambrauskas 11, Mokros 6, Garbacz 6 oraz Szymkiewicz 19, Wiśniewski 5, Dylewicz 3, Jackson 2, Ryżek 0