W meczu 7. kolejki rundy zasadniczej Energa Basket Ligi Enea Astoria pokonała w Radomiu HydroTruck 85:72.

Ofensywna gra Enea Astorii mogła zaimponować. Bydgoszczanie od początku meczu ruszyli do szturmu i szybka gra przyniosła efekt punktowy. Serie trafień w pierwszej kwarcie zakończyła trójka Marcina Nowakowskiego, która dała 13-punktowe prowadzenie gości. Druga kwarta przyniosła zmianę stylu gry. Obie drużyny nastawiły się na obronę i destrukcję. Do przerwy bydgoszczanie  wygrywali 47:31.

W trzeciej odsłonie meczu Astoria prowadziła nawet 30 punktami! Gospodarze odrobili jednak część strat, ale w ostatniej kwarcie meczu, obie drużyny nie forsowały już tempa, a obaj trenerzy rotowali składem, dając szansę rezerwowym. Ostatecznie Enea Astoria zwyciężyła 85:72.

Za tydzień w Bydgoszczy kolejny ligowy mecz. 14 października o godz. 19.00 w Arenie Bydgoszcz Astoria podejmie aktualnego wicelidera zielonogórski Zastal.

HydroTruck Radom - Enea Astoria Bydgoszcz - 72:85 (20:33, 11:14, 24:24, 17:14)

HydroTruck: Neal 12, Ostojić 9, Zegzuła 9, Griffin 6, Prahl 5 oraz Lewandowski 12, Kurpisz 9, Stankowski 7, Piechowicz 3, Tomaszewski 0

Enea Astoria: Chyliński 20, Sanders Jr 17, Gabrić 13, Frąkiewicz 8, Krasuski 6 oraz Loncar 8, Nizioł 6, Nowakowski 5, Szyttenholm 2, Aleksandrowicz 0