Pierwszego dnia Enea  Bydgoszcz Triathlon zawodnicy rywalizowali na dystansie 1/4 (56,5 km),  decathlon tryathlon (23,49 km) oraz w ramach sztafet (56,5 km).

W sobotę wcześnie rano rozpoczęły się zmagania zawodników, którzy stanęli na starcie tegorocznego Enea Bydgoszcz Triathlon. Na dystansie 1/4 uczestnicy musieli przepłynąć Brdą 950 m, przejechać na rowerze 42 km i na końcu przebiec 10,8 km.  Konkurencję ukończyło 887 uczestników.

Pierwszy na mecie był Tomasz Marcinek w czasie 1:47:59. Drugie miejsce zajął Bartosz Banach - 1:52:07, a trzecie Jakub Ruciński - 1:54:49. Najlepsza na dystansie 1/4 kobieta Karolina Jahnz z czasem 2:05:34, w kategorii open zajęła 29. miejsce.

W sztafecie na dystansie 56,5 km najszybszy był zespół ElenSPORT.PL (Bodzioch Andrzej, Basiński Łukasz, Witkowski Mateusz) - 1:56:28 przed 3Gravity/Atos (Gummer Andrzej, Chleborowicz Marcin, Michał Walczak) - 1:58:41 i 3Gravity (Nowak Martyna, Kemnitz Marcin, Gościniak Michał) - 2:04:38.

Pocżątkujący triathloniści sprawdzili swoje siły w decathlonie tryathlonie (23,49 km).

W niedzielę zawody odbędą się na dystansach: 1/2, 1/2 sztafet, 1/8, 1/8 sztafet oraz w quadrathlonie.