Ponad 3300 zawodników wzięło udział w dwudniowych zawodach Triathlon Bydgoszcz 2017.

Triathlonowe zawody to trzy konkurencje: pływanie, kolarstwie i bieg na różnych dystansach. Rywalizację ponad 3300 zawodników mogliśmy śledzić  w samym centrum Bydgoszczy. Dzisiaj rozegrany został triathlon 1/4 (Ironman). Na starcie do przepłynięcia 0,95 km, przejechania na rowerze 45 km i przebiegnięcia 10,55 km stanęło ponad 1000 zawodniczek i zawodników.

Samo ukończenie zawodów jest już nie lada wyczynem. Do mety dotarło 1045 "twardych zawodników". Ich zmagania śledziły na bulwarach Brdy, chodnikach ul. Toruńskiej i przed halą Łuczniczka, gdzie usytuowane były start i meta, rzesze kibiców.

Zawody wygrał Krzysztof Hadas z Poznania w czasie 1:58:46 (pływanie 12,45, rower 1:04:59, bieg 37:36, dwie zmiany 3,26). Drugi na mecie był Sylwester Swat z Przeźmierowa (1:59:33), a trzeci Sergiusz Sobczyk z Izabelina (2:01:23).  Najlepszy bydgoszczanin Marek Kowalczyk był 15. w czasie 2:08:11. W rywalizacji kobiet pierwsza na mecie była Joanna Sołtysiak w czasie 2:10:17 (18. w kategorii open). Najlepsza bydgoszczanka Ewa Urbańska z czasem 2:28:12 była wśród kobiet 8., a w kategorii open 178.