Blisko 2000 zawodników rywalizowało w wodzie, na ulicach i bulwarach Brdy w drugim dniu  Enea Bydgoszcz Triathlon 2018.

Wcześnie rano rozpoczęły się zmagania zawodników, którzy wzięli udział w najtrudniejszej konkurencji tegorocznego Enea Bydgoszcz Triathlon - na dystansie 1/2. Uczestnicy musieli przepłynąć Brdą 1,9 km, 90 km przejechać na rowerze i na końcu przebiec 21.1 km. Dystans ukończyło 283 uczestników. Prawdziwym Ironmanem tegorocznych zawodów okazał się Marcin Konieczny, który dystans 1/2 pokonał w czasie 4 godzin 8 minut i 27 sekund. W znakomitym czasie 4:42:15 morderczy dystans pokonała najlepsza kobieta Joanna Skutkiewicz. W kategorii open zajęła doskonałe 37. miejsce.

Na dystansie 1/8 (475 m pływania, 22,5 km jazdy na rowerze, 5,2 km biegu) zacięty bój o zwycięstwo stoczyli Michał Marciniak i Sylwester Swat. Wygrał ten pierwszy w czasie 59 minut i 29 sekund. Od rywala był szybszy o 8 sekund. Najlepsza wśród kobiet Małgorzata Wąsik nie została daleko w tyle. W kategorii open była 35., uzyskując czas zaledwie o niecałe 7 minut gorszy (1:06:29) od zwycięzcy. Ten dystans triathlonu pokonało 1133 zawodników.

Rywalizację na bulwarach Brdy i w centrum miasta obserwowali liczni kibice. W zawodach, w sztafecie wystartował również Rafał Bruski. Jechał na rowerze. Zespół prezydenta Bydgoszczy w sztafecie na 1/8 dystansu zajął 37. miejsce na 65 drużyn, które ukończyły konkurencję.