Dobiegły końca największe triathlonowe zawody w Polsce - Enea Bydgoszcz Triathlon 2019.

W niedzielę wcześnie rano rozpoczęły się zmagania zawodników, którzy wzięli udział w najtrudniejszej konkurencji tegorocznego Enea Bydgoszcz Triathlon -  dystansie 1/2. Uczestnicy musieli przepłynąć Brdą 1,9 km, 84 km przejechać na rowerze i na końcu przebiec 21,1 km. Konkurencję ukończyło ponad 500 uczestników. Prawdziwym Ironmanem tegorocznych zawodów okazał się Mikołaj Luft, który dystans 1/2 pokonał w czasie 3 godzin 54 minut i 56 sekund. W znakomitym czasie 4:27:23 morderczy dystans pokonała najlepsza kobieta Anna Peterek. W kategorii open zajęła doskonałe 38. miejsce.

Na dystansie 1/8 (475 m pływania, 21 km jazdy na rowerze, 5,2 km biegu) zacięty bój o zwycięstwo stoczyli Robert Czysz i Marcin Tomczak. Wygrał ten pierwszy w czasie 57 minut. Od rywala był szybszy o 40 sekund. Najlepsza wśród kobiet Paulina Klimas nie została daleko w tyle. W kategorii open była 25., uzyskując czas zaledwie o niecałe 6 minut gorszy (1:02:56) od zwycięzcy. Ten dystans triathlonu pokonało pomad 1100 zawodników.

W zawodach, w sztafecie wystartował również Rafał Bruski. Jechał na rowerze. Zespół prezydenta Bydgoszczy w sztafecie na 1/8 dystansu zajął 62. miejsce na 75 drużyn, które ukończyły konkurencję. Rafał Bruski Team uległ siedmiu zespołom żeńskim,