Pierwszego dnia Enea  Bydgoszcz Triathlon zawodnicy rywalizowali na dystansie 1/4. Rozegrano też zawody sztafetowe na dystansie 1/4.

W sobotę wcześnie rano rozpoczęły się zmagania zawodników, którzy stanęli na starcie 2. edycji  tegorocznego Enea Bydgoszcz Triathlon. Na dystansie 1/4 uczestnicy musieli przepłynąć Brdą 950 m, przejechać na rowerze 42 km i na końcu przebiec 10,8 km.  Konkurencję ukończyło 309 zawodników.

Pierwsze miejsce zajął Piotr Ławicki z MKS Polkowice w czasie 1 godz. 47 min. 2 sek. Wśród kobiet najszybsza była Karolina Jahnz z Go2tri Szczecin (2:03:45), która w kategorii open zajęła znakomite 7. miejsce. Zawody ukończyło 309 uczestników.

W sobotę rywalizowały również sztafety na dystansie 1/4. W tej rywalizacji najlepsza okazała się ekipa AMZ TEAM 2 z Olsztyna w składzie: Łukasz Malaczewski, Marcin Tomczak i Michał Oliwa.

Zawody przeprowadzone zostały w samym centrum miasta. Najpierw entuzjaści triathlonu wskoczyli do Brdy, później ścigali się na rowerach ulicami Toruńską, Jana Pawła II aż do Stryszka, by na końcu ruszyć biegiem bulwarami Brdy od hali Łuczniczki do mostu Staromiejskiego  i z powrotem.