W meczu 23. kolejki Energa Basket Ligi Enea Astoria Bydgoszcz przegrała w Zielonej Górze z Zastalem 76:104.

W pierwszej kwarcie Astoria postawiła się mistrzom Polski. Bydgoszczanie w jej połowie po "trójce"  Dambrauskasa prowadzili 14:10. Zastal odrobił jednak stratę i po 10 minutach był remis po 24.

Kolejna część meczu nie była już tak ofensywna i skuteczna po stronie gości i aktualnie mistrzowie Polski odskoczyli na 9 punktów (46:37). Trzecia kwarta to już był popis gospodarzy. Po serii 15:0 mecz był pod ich kontrolą (61:37) i pod znakiem zapytania były jedynie rozmiary porażki Astorii. W ostatniej odsłonie meczu presja gospodarzy zelżała i obie drużyny solidarnie znacznie powiększyły dorobek punktowy, Zastal do powyżej 100 punktów.

Za 10 dni, 30 stycznia, czeka Astorię ważny mecz w walce o "ósemkę". Zmierzy się w Bydgoszczy ze Spójnią Stargard, która walczy o osiągnięcie tego samego celu.

Enea Zastal BC Zielona Góra - Enea Astoria Bydgoszcz  104:76 (24:24, 22:13, 26:10, 32:29)

Enea Zastal: Rolands Freimanis 21, Geoffrey Groselle 19, Marcel Ponitka 13, Łukasz Koszarek 11, Iffe Lundberg 10, Filip Put 10, Cecil Williams 10, Kris Richard 6, Janis Berzins 2, Kacper Traczyk 2, Nikodem Klocek 0, Kacper Porada 0.

Enea Astoria: Corey Sanders 16, Zane Waterman 14, Michał Chyliński 12, Adrian Bogucki 10, Jakub Nizioł 8, Paulius Dambrauskas 5, Tomislav Gabrić 4, Marcin Nowakowski 4, Michał Aleksandrowicz 3, Michał Krasuski 0.