W meczu 16. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Pałac przegrał w Łuczniczce z przedostatnim w tabeli zespołem, Energą MKS-em Kalisz 1:3.

Dwa miesiące temu w Kaliszu Pałac pokonał beniaminka, Energę MKS 3:0. W meczu w Bydgoszczy był zdecydowanym faworytem. Tymczasem kibiców Pałacu czekała w Łuczniczce przykra niespodzianka.

Wyrównana walka o każdy punkt w pierwszym secie unaoczniła, że kaliszanki nie przyjechały do Bydgoszczy, by poddać się faworytowi. Prowadzenie zmieniało się wielokrotnie. Po raz pierwszy Pałac prowadził różnicą trzech punktów w końcówce seta (19:16), ale to rywalki miały pierwszego setbola (23:24). Błędy Brzezińskiej w ataku i zagrywce pozwoliły bydgoszczankom wyjść na prowadzenie, a zablokowanie ataku przez Ziółkowską na wygranie seta.

Drugi set zaczął się fatalnie (0:5). Pałacanki goniły wynik i o mały włos nie osiągnęły powodzenia. Niestety, w końcówce role się odwróciły. Po asie serwisowym Mazurek gospodynie zagrywały piłkę setową (24:23), ale w kluczowym momencie partii Kecman zrewanżowała się przy zagrywce asem, a trzy punktowe ataki Miros zakończyły się powodzeniem i był remis w setach.

W trzeciej partii po fatalnym początku (0:3) warunki gry w Łuczniczce dyktowały przyjezdne, a w czwartym, który zakończył mecz, mimo dobrego początku (4:2), bydgoszczanki spasowały. Wypada mieć nadzieję, że przegrana z Energą była tylko jednomeczową zadyszką w dobrej dotąd passie bydgoskiej drużyny. Walka o play-off rozgorzeje teraz na dobre, bo w kolejnym ligowym meczu (4 lutego) zajmujące piąte miejsce w tabeli Pałacanki zmierzą się w Bielsku-Białej z szóstym BKS PROFI CREDIT.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - Energa MKS Kalisz 1:3 (26:24, 25:27, 20:25, 18:25)

Pałac: Polak-Balmas, Jagła, Ziółkowska, Misiuna, Mazurek, Krzywicka, Gałucha, Kuligowska, Różyńska, Fedusio

Energa: Ogoms, Janicka, Strózik, Budzoń, Lazic Kulig, Miros, Kecman, Brzezińska