W meczu 14. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Artego przegrało derbowy pojedynek z Energą Toruń 77:83.

Wicemistrzynie Polski przegrały dzisiaj w Artego Arenie derbowy mecz we własnej hali z Energą Toruń. Torunianki doskonale weszły w mecz, a w szeregi gospodyń wkradła się nerwowość, która spowodowała niską rzutową skuteczność. Słabiej spisywała się Julie McBride, a zmiany w składzie zespołu dokonywane przez trenera Tomasza Herkta nie dawały pożądanych rezultatów. McBride zagrała niecałe 22 min., a Stanković jedynie ponad 15 min.

Po trzydziestu minutach gry torunianki prowadziły z przewagą 20 punktów 69:49. W ostatniej kwarcie Artego się przebudziło. Po "trójce" Radočaj na 2 min. i 18 sek. przed końcem spotkania, bydgoszczanki zniwelowały przewagę rywalek do 5 punktów (71:76). Riposta torunianek była jednak natychmiastowa. "Trójka" Tłumak i skutecznie egzekwowane rzuty wolne przez Kunek przesądziły o sukcesie Energi.

Po porażce bydgoszczanki spadły na 4. miejsce w tabeli.

Teraz Artego czeka obrona zdobytego rok temu Pucharu Polski. Turniej finałowy odbędzie się od 18 do 20 stycznia w Artego Arenie.

W 15. kolejce, 26 stycznia, Artego zmierzy się w Poznaniu z Eneą AZS-em.

Artego Bydgoszcz - Energa Toruń 77:83 (14:23, 17:19, 18:27, 28:14)

Artego: Ziomara Morrison 19, Tamara Radocaj 15, Agnieszka Szott-Hejmej 14, Julice McBride 10, Alexis Hornbuckle 6, Karolina Poboży 6, Dragana Stanković 4, Elżbieta Międzik 3.

Energa: Alice Kunek 21, Laura Svaryte 17, Nirra Fields 15, Katarzyna Trzeciak 8, Melissa Diawakana 6, Emilia Tłumak 6, Ana-Marija Begić 4, Agnieszka Skobel 3, Angelika Stankiewicz 3.