Koszykarki Artego przegrały we własnej hali  pierwszy ćwierćfinałowy mecz Energa Basket Ligi Kobiet z Basketem 90 Gdynia 67:72. Jutro w Artego Arenie o godz. 18 drugi pojedynek.

Ten wynik jest sensacją. Lider po rundzie zasadniczej przegrał pierwszy ćwierćfinałowy mecz we własnej hali z ósmą drużyną tabeli Basketem 09 Gdynia. Bydgoszczanki bardzo dobrze rozpoczęły mecz i  po 10 minutach prowadziły 11 punktami. Katastrofę przyniosła druga kwarta. O paraliżu w grze gospodyń świadczy zaledwie 8 zdobytych punktów. W trzeciej odsłonie Artego odzyskało dominację na parkiecie i trzypunktowe prowadzenie dawało nadzieję na korzystny rezultat spotkania.

W ostatniej kwarcie gdynianki pocięły skrzydła gospodyniom nadzwyczajnie skutecznymi rzutami za 3 pkt. Do dwóch trafień zza linii Copper, dorzuciły się Jankoska i Vitola... i w szeregi bydgoszczanek wkradł się chaos. To spowodowało kilka prostych strat i w Artego Arenie duże zaskoczenie!

Jutro o godz. 18 w Artego Arenie drugi mecz. Rywalizacja toczy się do trzech wygranych.

Artego Bydgoszcz - Basket 90 Gdynia 67:72 (25:14, 8:22, 19:13, 15:23)

Artego: D. Stallworth 23, J. McBride 15, D. Stanković 9, E. Międzik 5, J. O'Neill G 5 oraz A. Szott-Hejmej 6, J. Żurowska-Cegielska 4, J. Adamowicz 0

Basket 90: K. Vitola 18, K. Copper 14, S. Aleksandravicius 11, J. Škerović 2, K. Podgórna 0 oraz V. Jankoska 17, A. Kotnis 5, C. Handy 5, A. Jakubiuk 0, A. Makurat 0.