Koszykarze Enei Astorii przegrali w Artego Arenie w meczu 13. kolejki Energa Basket Ligi z GTK Gliwice 96:104.

Przed ostatnią kwartą koszykarze Astorii prowadzili z GTK Gliwice różnicą 8 punktów. Taka przewaga nie wystarczyła do odniesienia zwycięstwa, bo w ostatnich 10 minutach bydgoszczanie zagrali katastrofalnie. 11 zdobytych punktów przy 27 rywali nie wymaga komentarza.

Mecz w Artego Arenie mógł się podobać, bo obie drużyny zaprezentowały ofensywną koszykówkę. Po trzech kwartach  bydgoszczanie prowadzili 85:77, ale gra gospodarzy w ostatnich 10 minutach załamała się. Po porażce Enea Astoria jest 10. w tabeli (bilans 5-8).

Ostatni mecz w roku 2019 bydgoszczanie rozegrają 28 grudnia we Wrocławiu ze Śląskiem.

Enea Astoria Bydgoszcz - GTK Gliwice 96:104 (31:30, 22:21, 32:26, 11:27)

Enea Astoria: Walton 20, Zębski 17, Kemp 13, Clyburn 12, Michał Nowakowski 12 oraz Frąckiewicz 10, Marcin Nowakowski 5, Szyttenholm 4, Chyliński 3, Aleksandrowicz 0, Krasuski 0.

GTK: Tabb 17, Furstinger 15, Henson 12, Mondy 12, Diduszko 0 oraz oraz Mijović 21 (4x3), Szlachetka 12, Słupiński 11, Radwański 4, Hałas 0.