Pierwszego dnia turnieju bydgoskie gimnazjalistki rozegrały mecz z rówieśniczkami z Ostrowa Wielkopolskiego. Spotkanie ułożyło się po myśli podopiecznych Krzysztofa Janika i zakończyło się zwycięstwem 40:27. Tym samym mistrzynie Kujaw i Pomorza zapewniły sobie miejsce w najlepszej ósemce. W drugim meczu grupowym zdecydowanie większy opór postawiła drużyna znad morza, reprezentująca Gimnazjum Sportowe nr 9 z Gdyni. Bydgoszczanki zwyciężyły rezultatem niczym z boisk piłki ręcznej, 27:24. Do drugiej rundy grupowej o miejsca 1-8 Gimnazjum Sportowe nr 15 zabrało zwycięstwo za mecz z gdyniankami.

W następnym meczu GS nr 15 z Bydgoszczy podejmowało drużynę z Nidzicy. Drużyna z Warmińsko-Mazurskiego musiała uznać bydgoskiej drużyny, a ostateczny wynik to 36:23. Trzeci i ostatni mecz we wtorek, 24 czerwca, z Gimnazjum nr 34 z Łodzi decydował o pierwszej lokacie w grupie, a co za tym idzie miejscem w meczu finałowym. Bydgoszczanki zaprezentowały się lepiej od łodzianek i wygrały w stosunku 46:33.

Przeciwnikiem podopiecznych Krzysztofa Janika w finałowym meczu było Gimnazjum nr 9 z Nowego Sącza (pokonały Gimnazjum z Żyrardowa 42:39). Spotkanie lepiej rozpoczęły koszykarki z Małopolski, bowiem po pierwszej kwarcie było 8:15. W przerwie wydawało się, że bydgoszczanki wróciły na właściwe tory, bowiem prowadziły 24:22. Nic bardziej mylnego, w kolejnych minutach to zespół z południa wysunął się na prowadzenie ? nawet różnicą 10 ?oczek?. Charakter, ogromna wola walki i zwycięstwa oraz ciężka praca sprawiły, że ostatecznie ze złotych medali cieszyły się bydgoszczanki, a wynik to 47:44!

Dodajmy, że wszystkie reprezentantki Gimnazjum Sportowego nr 15 to zawodniczki zrzeszone w Międzyszkolnym Uczniowskim Klubie Sportowym ?MUKS? Bydgoszcz, które w sezonie 2013/2014 wywalczyły także brązowe medale Mistrzostw Polski Kadetek U16 Kobiet. Przypomnijmy, że przed rokiem Gimnazjum Sportowe nr 15 z Bydgoszczy zajęło trzecią lokatę w Gimnazjadzie.