W meczu 7. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz wygrał z PolskaStrefaInwestycji Eneą Gorzów Wlkp. 80:70.

Mecz Basketu z gorzowską Eneą miał dość zaskakujący przebieg. Po dobrym początku i wygranej pierwszej kwarcie (24:16), w drugiej odsłonie meczu bydgoszczanki stanęły. Trafiły dwa kosze z gry (za 3 i 2 pkt.) i jeden z rzutów wolnych i rywalki odskoczyły na 13 punktów.

Po przerwie gra Basketu się poukładała i wróciła skuteczność. Ostatnie 10 minut w wykonaniu gospodyń to było już to, na co czekają bydgoscy kibice. Do skuteczności Houser dostroiła się Alleyne, zdobywając w IV kwarcie 14  punktów.

W kolejnym ligowym meczu (5 grudnia) Basket-25 zagra we Wrocławiu ze Ślęzą.

Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 80:70 (24:16, 6:27, 22:16, 28:11)

Basket-25: Houser 23, Alleyne 22, Fontaine 14, Sobiech 4, Michałek 2 oraz Stankiewicz 13, Poboży 2, Zmierczak 0, Zasada 0, Szajtauer 0

Enea: Jones 24, Hurt 16, Hristova 13, Owczarzak 4, Matkowska 2 oraz Makurat 8, Michniewicz 3, Dźwigalska 0, Śmiałek 0, Kozłowska 0