Grzana to prawdziwy człowiek-orkiestra, nie ulegający trendom i przełamujący konwencje muzyczne. Jego największą pasją od zawsze była muzyka ? prawdziwa, bezkompromisowa, często niszowa. Najchętniej sięga po hip-hop, jazz, funk i reggae oraz klasyki gatunków.

Wojciech Grzankowski swoją przygodę z muzyką zaczął prawie ćwierć wieku temu. Studiował w London City & Guilds School of Audio Engineering oraz w szkole muzycznej im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy. Przez lata aktywnie uczestniczył w bydgoskim świecie muzycznym, współtworzył liczne projekty hip-hopowo free jassowe, współpracował z takimi artystami jak: DJ Feel-x, Kofi Karikari, Variete, The Cyclist, Dubska oraz supportował Masta Killa, Afu-Ra, Necro, O.S.T.R., Don Guralesko, Pezet, F.I.S.Z I wielu innych. W 2005 roku pod pseudonimem Chainsow Massacre wyprodukował w Londynie winylowy battle break ?Step In to my Sammler?, a trzy lata później, wraz z grupą The Cyclist nagrał płytę ?Gymnastics?. W 2010 roku prowadzona przez niego Agencja Artystyczna 4don zorganizowała pierwsze na świecie mistrzostwa DJ-ów korzystających z systemów Serato Scratch Live.

10 listopada, nakładem Siła-Z-Pokoju Version Records ukazał się jego debiutancki solowy album GRZANA ?Człowiek z szafy?. Płyta zawiera 13 utworów inspirowanych hip-hopem lat 90., wzbogaconych o nu jazzowe brzmienia. GRZANA ?Człowiek z szafy? to refleksja społeczna, prowadzona z dystansu doświadczonego muzyka oraz człowieka. Płyta porusza tematykę codzienną ? od życia na blokowisku po głębszą problematykę ? motyw przemijania, życia i śmierci.

Koncept, pomysł i wykonanie materiału to wszystko zasługa Grzany. Na płycie spełnia się jako producent, DJ, autor muzyki i tekstów oraz po raz pierwszy jako MC. Usłyszeć możemy jedynie dwa gościnne występy ? DJ-a Feel-x?a, który jest autorem tekstu i wykonawcą utworu ?Pyszny joint? oraz wokalistki Dari Veroniki, która udziela głosu w refrenie do ?Bas jest na dole?.

Płyta bazuje na oldschoolowych brzmieniach, sięga do korzeni hip-hopu ? czyli tego, co najbliższe sercu Grzany. Stylistyka albumu łączy klasyczne brzmienia z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Artysta stawia na naturalne, prawdziwe dźwięki, dlatego utwory wzbogacone są o żywe instrumenty ? klawisze czy bas z lat 70? ? wszystkie zagrane przez Grzanę.

Grzana to artysta bezkompromisowy, ?wystawia się? na cały system ? nagrywając w szafie w swym pokoju wszystkie wokale na płytę! Spędził w niej 10 miesięcy i dzięki temu zabiegowi ? stosowanemu przez wielu początkujących twórców ? uzyskał prawdziwość i specyficzny klimat nagrania. Stąd właśnie wywodzi się tytuł albumu, dla którego szafa stała się substytutem studia. Teksty na płytę powstawały na przestrzeni lat, czekając na odpowiedni moment, by ujrzeć światło dzienne i wypłynąć z szafy.