Kajakarka bydgoskiego Zawiszy Helena Wiśniewska wywalczyła brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio 2020 w kajakarstwie. W finałowym wyścigu K4 na 500 metrów Helena Wiśniewska razem z Karoliną Nają,  Anną Puławską i Justyną Iskrzycką zajęła trzecie miejsce.

W finale K4 500 m Polki w składzie Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska (Zawisza Bydgoszcz) wywalczyły brązowy medal. W walce o medale liczyły się obok Polek, Białorusinki, Nowozelanki i Węgierki. Bezkonkurencyjne okazały się Węgierki, które szybko wyszły na czoło. Walka o pozostałe medale rozstrzygnęła się na finiszu. Mocna końcówka Polek pozwoliła naszym reprezentantkom wywalczyć brązowy medal! Lepsze były Białorusinki, które zdobyły srebro.

Brązowy medal w K4 na 500 metrów kobiet to 13. medal Polski w igrzyskach olimpijskich Tokio 2020.