Głosami czytelników Przeglądu Sportowego, widzów Telewizji Polsat oraz użytkowników Onetu triumfatorem 85. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2019 Roku został Bartosz Zmarzlik. Iga Baumgart-Witan z BKS-u Bydgoszcz razem ze sztafetą 4x400 m zajęła 4. miejsce. Marcin Lewandowski z Zawiszy Bydgoszcz zajął 9. miejsce.

Dzisiaj poznaliśmy laureatów 85. edycji najstarszego i najbardziej prestiżowego polskiego plebiscytu sportowego. Wyniki ogłoszono podczas Gali Mistrzów Sportu transmitowanej w Polsacie, w Onecie oraz na przegladsportowy.pl.

Najlepszym sportowcem roku 2019 został Bartosz Zmarzlik. Zwycięzca 85. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego”, ma za sobą niezwykle udany rok: wygrał trzy turnieje Grand Prix, a podczas decydujących zawodów w Toruniu udowodnił, że jest w stanie wytrzymać ogromną presję i w wielkim stylu zdobył tytuł najlepszego żużlowca świata. Drugi w tegorocznej edycji plebiscytu Robert Lewandowski miał największy wkład w awans piłkarzy na EURO 2020. Napastnik Bayernu Monachium w 2019 roku przekroczył barierę 200 goli strzelonych w niemieckiej ekstraklasie. Na całym świecie ma status supergwiazdy.

W pierwszej dziesiątce najlepszych sportowców Polski znalazło się dwoje sportowców z Bydgoszczy. Czwarte miejsce przypadło kobiecej sztafecie 4x400 m z Igą Baumgart-Witan. Bydgoszczanka razem z Patrycją Wyciszkiewicz-Zawadzką, Małgorzatą Hołub-Kowalik i Justyną Święty-Ersetic wywalczyła złoty medal podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Glasgow, a na mistrzostwach świata w Doha - srebrny. Średniodystansowiec Marcin Lewandowski z Zawiszy Bydgoszcz, halowy mistrz Europy z Glasgow i brązowy medalista mistrzostw świata w Doha na 1500 m, zajął 9. miejsce.

Wyniki plebiscytu ustalone zostały za pomocą tradycyjnych kuponów publikowanych w Przeglądzie Sportowym oraz w wybranych wydaniach gazety Fakt, poprzez strony przegladsportowy.pl oraz polsatsport.pl, a także SMS-y. Ostateczną kolejność ustalono w głosowaniu SMS-owym podczas Gali Mistrzów Sportu.

Laureaci 85. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2019 Roku:

• 1. BARTOSZ ZMARZLIK (żużel)
  • 2. Robert Lewandowski (piłka nożna)
  • 3. Paweł Fajdek (lekkoatletyka)
  • 4. Sztafeta 4x400 m kobiet (Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic) (lekkoatletyka)
  • 5. Dawid Kubacki (narciarstwo klasyczne)
  • 6. Kamil Stoch (narciarstwo klasyczne)