Iga Baumgart-Witan, lekkoatletka bydgoskiego BKS-u, zajęła ósme miejsce w finale biegu na 400 metrów na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Dosze. Wygrała Salwa Eid-Naser z Bahrajnu.

Do finału biegu na 400 metrów na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Dosze zakwalifikowały się dwie Polki: Justyna Święty-Ersetic i bydgoszczanka Iga Baumgart-Witan. Polki wyraźnie ustępowały swoim rywalkom, wszystkim spoza Europy, jeśli chodzi o życiowe rekordy w biegu na jedno okrążenie. W finałowym biegu Justyna Święty-Ersetic była siódma z czasem 50,95, a Iga Baumgart-Witan ósma 8. (51,29).

Złoty medal zdobyła Salwa Eid Naser. Biegaczka z Bahrajnu wygrała w rewelacyjnym czasie - 48,14. To trzeci wynik w historii lekkiej atletyki na tym dystansie! Srebro wywalczyła Shaunae Miller-Uibo z Wysp Bahama, a brąz Jamajka Shericka Jackson.

Teraz czekamy na występ polskich biegaczek w sztafecie 4x400 m. Wyrównany polski zespól stać na medal.  Finał tej konkurencji odbędzie się w niedzielę, 6 października, o godz. 20:30 czasu polskiego.