Iga Baumgart-Witan, zawodniczka BKS Bydgoszcz, w biegu na 400 m wywalczyła złoty medal na mistrzostwach Polski w Radomiu. Mistrzostwo Polski wywalczyła również sztafeta 4x400 m kobiet.

Iga Baumart-Witan okazała się najszybszą spośród "Aniołków" trenera Matusińskiego i po pasjonującym finiszu wygrała finałowy bieg na 400 m na mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce w Radomiu. Zawodniczka BKS-Bydgoszcz pokonała koleżanki ze złotej sztafety 4x400 m z mistrzostw Europy: mistrzynię Europy Justynę Święty-Ersetic, Annę Kiełbasińską i Małgorzatę Hołub-Kowalik.

Wyniki biegu na 400 m kobiet:

• 1. Iga Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz 51.48
  • 2. Anna Kiełbasińska (SKLA Sopot) 51.51
  • 3. Justyna Święty-Ersetic (AZS-AWF Katowice) 51.63
  • 4. Małgorzata Hołub-Kowalik (Bałtyk Koszalin) 51.92

Złoty medal mistrzostw Polski wywalczyła również sztafeta 4x100 m kobiet Zawiszy w składzie: Adrianna Sułek, Katarzyna Sokólska, Natasza Wieland i Marika Popowicz-Drapała. Czas zwycięskiej sztafety - 44,94.

Brązowy medal w biegu na 88 m wywalczył Patryk Sieradzki z Zawiszy w czasie 1:56:00.