W pierwszym meczu rewanżowej rundy rozgrywek ORLEN Ligi Pałac doznał porażki po zaciętym spotkaniu. Na początku bydgoszczanki zaskoczyły nielicznych kibiców swoją postawą. Gra toczyła się punkt za punkt, ale to miejscowe prowadziły na pierwszej przerwie technicznej (8:6). Potem było jeszcze lepiej. Skuteczne ataki Julii Twardowskiej i Zuzanny Czyżnielewskiej spowodowały, że przewaga zwiększyła się do 18:12. Wtedy wrocławianki przystąpiły do odrabiania strat. Przyszło im to nadzwyczaj łatwo. Skuteczność miejscowych załamała się zupełnie i Impel seta wygrał różnicą trzech punktów.

Drugi set do samej końcówki dostarczył jeszcze więcej emocji. Do drugiej przerwy technicznej żaden zespół nie osiągnął wyraźnej przewagi. Dopiero w końcówce bydgoszczanki ponownie nie dotrzymały kroku wicemistrzyniom Polski.

W trzecim secie po uzyskaniu przewagi przez Impel (8:5) można było oczekiwać łatwego sukcesu wrocławianek. Tym razem jednak to Pałac się zmobilizował i gonił wynik (15:16). Podopieczne Dawida Pawlika w samej końcówce jednak znowu nie utrzymały wyniku i przegrały mecz w trzech setach.

Pałac Bydgoszcz – Impel Wrocław 0:3 (22:25, 21:25, 23:25)

Pałac: Biedziak, Misiuna, Twardowska, Skorupa, Czyżnielewska, Fojucik, Korabiec (libero) oraz Dybek, Bałdyga, Polak, Nowakowska (libero), Śmieszek

Impel: Mroczkowska, Ptak, Kąkolewska, Hanke, Cutura, Kaczor, Topić (libero) oraz Kwiatkowska

MVP: Joanna Kaczor (Impel)