W inauguracyjnym meczu Basket Ligi Kobiet sezonu 2019/2020 Artego Bbuydgoszcz pokonało w Lublinie Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS 78:62.

Tylko w pierwszej kwarcie mecz toczył się pod dyktando gospodyń. W drugiej części spotkania role się odwróciły. Pierwszą połowę meczu bydgoszczanki wygrały różnicą trzech punktów. W trzeciej kwarcie zawodniczki trenera Tomasz Herkta rozbiły rywalki, zdobywając 26 punktów, tracąc 6. Ostatecznie bydgoszczanki zwyciężyły 78:62.

Najlepszą zawodniczką Artego,  z 13 punktami, 8 zbiórkami i 5 asystami, była debiutująca w drużynie Laura Miskiniene. Asystowała jej w ataku Karolina Poboży, zdobywając 12 punktów.

Pierwszy mecz w Bydgoszczy Artego rozegra w środę, 9 października, z Politechniką Gdańską. Początek spotkania w Artego Arenie o godz. 18

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - Artego Bydgoszcz 62:78 (22:15, 14:24, 6:26, 20:13)

Pszczółka: Alexis Peterson 12, Agnieszka Szott-Hejmej 11, Julia Adamowicz 11, Jovana Popović 9, Ama Degbeon 6, Anna Pawłowska 5, Giedre Labuckiene 3, Wiktoria Duchnowska 3, Zuzanna Sklepowicz 2, Olga Trzeciak 0.

Artego: Laura Miskiniene 13, Karolina Poboży 12, Shante Evans 11, Jennifer O'Neill 11, Elżbieta Międzik 10, Brianna Kiesel 8, Kateryna Rymarenko 7, Karina Michałek 6, Agata Świątkowska 0, Wiktoria Sobiech 0.