Studenci Architektury Wnętrz Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego 100-lecie powrotu Bydgoszczy do Polski upamiętnili zbudowaniem monumentalnej formy z wikliny na Wyspie Młyńskiej.
Po tygodniu skomplikowanych prac na Wyspie Młyńskiej w ramach projektu Bydgoszcz 1920 studenci Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego upletli dla uczczenia 100-lecie powrotu Bydgoszczy do Polski wiklinową formę.
Studenci UTP udowodnili, że wiklina jest atrakcyjnym materiałem dla rzeźbiarza mającego inżynierską wyobraźnię. Z tego tworzywa upletli na Wyspie Młyńskiej monumentalną formę przestrzenną.Jej horyzontalna forma przypomina ósemkę i jest wariantem wstęgi Möbiusa. Konstrukcja o 2 metrach wysokości w najwyższym punkcie i 8 metrów średnicy zawija się w dwie pętle splecione ze sobą na środku. Prace nad formą prowadzone były przez zespół 10 studentów z kierunków architektura wnętrz, architektura oraz wzornictwo pod opieką dr. Piotra Tołoczko i mgr Agnieszki Walther z Katedry Architektury Wnętrz. Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym miasta w ramach konkursu „Bydgoszcz jest Polska 1920”.