Oer, a właściwie Rafał Skiba, to pasjonat kultury hip-hop ? doświadczony beatmaker i producent muzyczny, miłośnik tłustych bitów i poszukiwacz głębokich dźwięków. Swoją przygodę z produkcją muzyczną rozpoczął w 1997 roku, a lata pracy w podziemiu nie poszły na marne. Dziś na swoim koncie ma ukończoną inżynierię dźwięku na Uniwersytecie Wolverhampton, własne studio muzyczne ?21 Music Studio? oraz współpracę z wieloma artystami, wśród których znaleźli się O.S.T.R, Pyskaty, 2cztery7 oraz przedstawicielami lokalnej sceny: CMS, Pafarazzi, Azja/DJ Bajer, czy Emblemat. Na co dzień związany jest z bydgoską formacją B.O.K., którą od 1999 roku współtworzy wraz z Biszem, Kayem i DJ Paulo. Oer poszczycić może się zwycięstwem w konkursie WuDoo, w kategorii ?produkcja” oraz współtworzeniem i realizacją jubileuszowego hymnu kultowego, międzynarodowego festiwalu Hip Hop Kemp.
Oer posiada wiedzę i umiejętności, a przede wszystkim potencjał, nie boi się eksperymentów muzycznych. Nawiązuje do klasyki ? muzyki, na której się wychował ? ale natchnienia poszukuje w każdym gatunku. Zacięcie pracuje nad własnym brzmieniem i stylem, polując na ?smaczne? dźwięki i wyszukane bity. ?Dźwięki BDG? to płyta nietypowa i niełatwa w odbiorze ?wymaga od słuchacza podróży w głąb wyobraźni, by tam na nowo odkryć zakamarki miasta.
B, D, G ? to nie tylko skrót od nazwy miasta, ale również trzy dźwięki, które stały się inspiracją do nagrania pierwszego utworu na płytę. Kolejne numery to odrębne historie, luźne refleksje muzyczne, dotyczące miejsc i symboli Bydgoszczy, jak Fordon, Dolina Śmierci, Wzgórze Wolności czy Łuczniczka. Na płycie usłyszeć możemy znakomitych muzyków, między innymi Szymona Łukowskiego czy Łukasza Sylwestrzaka. Nie możemy jednoznacznie zaszufladkować tej płyty, pełna jest muzycznych mariaży. Część utworów to energetyczne brzmienia, ocierające się o jungle, dubstep czy drum?n?basse, inne ? wzbogacone przez żywe instrumenty w jazzowych aranżacjach nadają płycie unikalny charakter i świeżość. Mimo różnorodności gatunkowej ? ?Dźwięki BDG? skonstruowane są w ściśle przemyślany sposób i już od pierwszych dźwięków posiadają swój specyficzny klimat oraz wysoki poziom kompozycji.
Płyta ukazała się 24 października. Dochód ze sprzedaży stu pierwszych krążków, przeznaczony jest na jeden z bydgoskich domów dziecka.