Sam początek nie zwiastował łatwego zwycięstwa Jastrzębskiego Węgla. Było 3:3 w pierwszym secie, ale gospodarze się dopiero rozkręcali i jak zespół Lorenzo Bernardiego przyspieszył to set skończył się szybko: 25:14.

Drugi set rozpoczął od prowadzenia miejscowych (5:2), ale potem awaria w liczeniu punktów spowodowała przerwę w meczu, po której zawstydzeni gospodarze stracili koncept gry i bydgoszczanie wyszli na prowadzenie (11:14). Wtedy Jastrzębie pokazało wyjątkowo skuteczną grę blokiem i ataki gości co rusz kończyły się zdobyciem punktu dla gospodarzy.

Trzeci set był bardziej wyrównany niż dwa poprzednie, ale Jastrzębie kontrolowało wynik i pewnie zakończyło spotkanie w trzech setach. Transfer zdobył blokiem 7 pkt., Jastrzębie – 20!

Za tydzień bydgoszczanie grają u siebie z BBTS-em Bielsko-Biała i ten mecz trzeba wygrać, by wyrwać się z ostatniego miejsca w PlusLidze.

Jastrzębski Węgiel – Transfer Bydgoszcz 3:0 (25:14, 25:20, 25:22)

Jastrzębski Węgiel: Masny, Łasko, Gierczyński, Kubiak, Pajenk, Van De Voorde, Wojtaszek (libero) oraz Filipov, Popiwczak, Malinowski, Jarmoc, Bontje

Transfer: Woicki, Janeczek, Wika, Waliński, Jurkiewicz, Nowakowski, Bonisławski (libero) oraz Portuondo, Sieńko, Wiese, Wieczorek, Stysiał

MVP: Michał Kubiak