Rywalizację bydgoszczanki rozpoczęły w piątek meczem z UKS Gimbasketem 15 Białystok. Spotkanie było wyrównane przez całe 40 minut, po trzech kwartach był remis 43:43. Ostatnią część gry podopieczne Krzysztofa Janika i Edwarda Malinowskiego wygrały różnicą 7 “oczek”, co dało zwycięstwo 61:54.

Drugiego dnia rozgrywek MUKS WSG SUPRAVIS zagrał z gospodyniami VBW GTK Gdynia. Bardzo dobra obrona i przemyślana gra w ataku sprawiły, że nasz zespół toczył wyrównaną walkę z faworytkami imprezy. Po przegranej pierwszej kwarcie (18:20), w kolejnych nasz zespół budował przewagę, która ostatecznie wyniosła 14 punktów – 68:54.

W drugim sobotnim meczu zespół Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego “MUKS” Bydgoszcz zmierzył się z CEKK Cegled. Dzięki agresywnej i skutecznej obronie podopieczne Janika i Malinowskiego prowadziły z Węgierkami po pierwszej kwarcie 19:5. W kolejnych 20 minutach utrzymywaliśmy 14-punktową przewagę. W ostatniej części spotkania MUKS WSG SUPRAVIS odskoczył na kolejne 12 “oczek” i ostatecznie wygrał 92:70.

Na zakończenie turnieju, w niedzielę, MUKS zagrał z SKS 12 Warszawa. Zwycięstwo w tym meczu dawało naszej drużynie zwycięstwo w imprezie. Bydgoszczanki mecz rozpoczęły z wielkim impetem i po 10 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 22:8. W dalszej części meczu więcej minut otrzymały zmienniczki, które powiększały przewagę. Ostatecznie wygraliśmy 68:48 i cały Międzynarodowy Turniej Juniorek o Puchar Prezydenta Miasta Gdyni.

Organizatorzy wyróżnili naszą zawodniczkę – Dagmarę Kaczmarek. Najbardziej wartościową zawodniczką imprezy została wybrana Weronika Preihs – rocznik 1999! Więcej informacji na oficjalnej stronie klubu, www.muks-bydgoszcz.sport24.pl.