W meczu 12. kolejki Energa Basket Ligi Enea Astoria Bydgoszcz pokonała Polpharmę Starogard Gdański 94:89. Mecz bez udziału publiczności.

Mecz miał bardzo wyrównany przebieg. Prowadzenie zmieniało się kilkanaście razy. Wymiana ciosów (koszy) w ostatniej kwarcie zakończyła się znakomitym finiszem gospodarzy.

Astoria po trzech kwartach przegrywała 68:71. Decydującą rozgrywkę bydgoszczanie rozpoczęli od straty pięciu punktów. Po wolnych Washingtona i "trójce"  Allena starogardzianie odskoczyli na 8 punktów (68:76). Do odrabiania strat poderwał Astorię Gabrić. Zanotował serię 8 punktów, ale Polpharma nie traciła skuteczności (76:84). Wtedy zmianę Gabriciowi dał Sanders. Jego 7 punktów zaważyły na tym, że to Astoria wysunęła się na czoło (87:84). Kolejna minuta należała jednak do Polpharmy (87:89), ale w ostatniej minucie meczu Astoria rozbiła gości i zainkasowała cenne dwa punkty.

Enea Astoria Bydgoszcz - Polpharma Starogard Gdański 94:89 (27:25. 20:26, 21:20, 26:18)

Enea Astoria: Gabrić 26, Chyliński 21, Sanders 17, Loncar 3, Krasuski 1 oraz Frąckiewicz 14, Nizioł 6, Aleksandrowicz 5, Nowakowski 1

Polpharma: Honey 20, Furstinger 11, Washington 8, Allen 8, Surmacz 7 oraz Olisemeka 19, Jarecki 10, Kowalczyk 6, Walda 0