Kilkuset twardzieli walczy w Bydgoszczy i okolicy w pływacko-rowerowo-biegowym maratonie. Ocean Lava Triathlon Polska 2019 potrwa do niedzieli.

Kilkuset zawodników rywalizowało dzisiaj między Borównem a Bydgoszczą w zawodach Ocean Lava Triathlon Polska 2019.

Wcześnie rano w Borównie rozpoczęły się zmagania zawodników, którzy wzięli dzisiaj udział w ekstremalnie trudnych zawodach. Pierwsza konkurencja triathlonu została przeprowadzona w jeziorze Borówno. Uczestnicy zawodów musieli przepłynąć dystans 3,8 km. Etap kolarski na 180-kilometrowej trasie rozegrany został między Borównem a Bydgoszczą. Bieg maratoński wytyczony został alejkami Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. Meta biegu usytuowana została przed stadionem Zawiszy.

W zawodach na pełnym dystansie (226,7 km) wystartowało 211 śmiałków.  Na mecie pierwszy był bydgoszczanin Marek Kowalczyk w łącznym czasie 9 godz. 11 min. 49,35 sek. Wśród kobiet zwyciężyła Chorwatka z Zadara Marina Jurjevic (10:01:14,56), która zajęła doskonałe 13 miejsce w kategorii open. Najlepsza bydgoszczanka Patrycja Molenda była wśród kobiet z czasem 13:44:11.50 jedenasta (191. w kategorii open).

Do zawodów na średnim dystansie (pływanie 1.9 km, jazda na rowerze 89,9 km, bieg 20.849 km) wystartowało 239 zawodników. Zwyciężył  Maciej Brzyski z Krakowa w czasie 4 godz. 18 min. i 26,75 sek.  Najlepszy z bydgoszczan Adam Zięba zajął szóste miejsce (w ubiegłym roku był drugi) w czasie 4:30:23.55. Wśród kobiet zwyciężyła Maria Hajnos-Małecka z Szaflar w czasie 4:43:30.65 (18. w kategorii open). Najlepsza bydgoszczanka Magdalena Mendel była 5. wśród kobiet i 57. w kategorii open w czasie 5:02:59.45.

W niedzielę rozegrany został triathlonowy sprint  (25,75 km). Wygrał Michał Urbański z Osielska w czasie 1 godz. 3 minuty i 56,15 sekund. Drugi na mecie bydgoszczanin Jakub Kubiński stracił do zwycięzcy zaledwie 44 sekundy. Wśród kobiet pierwsza była Angelika Kowalska z Bydgoszczy w czasie 1:12:09 (29. w kategorii open).