W meczu 14. kolejki TAURON Ligi Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz po trzech szybkich setach doznały w Łuczniczce druzgocącej porażki z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała.

Po zwycięstwie we Wrocławiu 3:0 z  #VolleyWrocław można było liczyć na to, że Pałacanki wracają do dobrej formy i sprawią w kolejnych ligowych meczach niejedną niespodziankę. Zaczęły od bardzo rozczarowującej przegranej. W trzech szybkich setach przegrały z BKS-em BOSTIK. Ponad dwa miesiące temu mecz w Bielsku-Białej bydgoszczanki przegrały po dramatycznej końcówce w tie-breaku (16:18). Można było liczyć na to, że mecz w Bydgoszczy będzie rewanżem za nikła porażkę.

Tymczasem w Immobile Łuczniczce emocji nie było. Podopieczne trenera Piotra Mateli w pierwszym secie były tłem dla rywalek po drugiej stronie siatki. W drugiej partii bydgoszczanki spasowały po krótko trwającym zrywie, kiedy udało im się zbliżyć do bielszczanek na jeden punkt (18:19). W trzeciej partii na krótko Pałacanki grały jakby przeszły przemianę, bo tak należało ocenić ich prowadzenia - 8:5. Na tym jednak dobra gra gospodyń się skończyła, a przejezdne w ekspresowym tempie odrobiły stratę i wysoko wygrały seta i mecz.

Już w najbliższy wtorek, 22 grudnia, Pałac zmierzy się w Łuczniczce z Grupą Azoty Chemikiem Police.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - BKS BOSTIK Bielsko-Biała 0:3 (13:25, 20:25, 15:25)

Polskie Przetwory Pałac: Ziółkowska, Hawryła, Mazurek, Żurowska, Bidias, Mucha, Jagła (libero), Kuligowska, Różyńska, Michalewicz

BKS BOSTIK: Kazała, Janiuk, Kossanyiova, Świrad, Orvošová, Gajewska, Dąbrowska, Drabek (libero)