W meczu 11. kolejki Tauron Ligi Przetwory Polskie Pałac Bydgoszcz przegrały w Immobile Łuczniczce z Legionovią Legionowo 1:3.

Pałacanki w meczu z Legionovią w pierwszym secie ugrały 12 punktów, a w drugim 15. Seriami traciły kolejne punkty, a to przez słabe przyjęcie, a to przez nerwowe i bojaźliwe rozegranie piłki w ataku. Nie pomagały przerwy w grze zarządzane przez trenera Piotra Matelę.

W trzeciej odsłonie Pałacanki podjęły walkę. Choć przyjezdne wyszły na prowadzenie 8:6, to dzięki lepszej grze Dascalu, Żurowskiej i Musze gospodynie odmieniły przebieg gry. Nie poddały się nawet wtedy, kiedy rywali doprowadziły do remisu (14:14) po prowadzeniu 13:10. Druga faza  seta należała już do Pałacu.

Czwarty set rozpoczął się od prowadzenia Legionovii 4:1. Bydgoszczanki odrobiły stratę i po znakomitej serii wyszły na czoło (9:7). To jednak było wszystko na co stać było dzisiaj Pałac. Po dwóch asach serwisowych Jessiki Rivero Marin legionowianki z impetem wróciły do gry i odskoczyły na kilka punktów (18:14).  Przerwa zarządzona przez trenera Matelę niewiele wniosła i Legionovia łatwo wygrała set i mecz.

Pałac zajmuje 10. miejsce  w tabeli i wyprzedza drużyny z sąsiedztwa: Jokera Świecie i Eneę PTPS Piła.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - DPD Legionovia Legionowo 1:3 (12:25, 15:25, 25:21, 20:25)

Polskie Przetwory Pałac: Ziółkowska, Żurowska, Lijewska, Różyńska, Michalewicz, Bidias, Jagła (libero) oraz Mazurek, Mucha, Dascalu, Hawryła

DPD Legionovia: Tokarska, Oliveira, Rivero, Różański, Stafford, Grabka, Lemańska (libero) oraz Kulig (libero), Matejko, Dąbrowska, Sporer