Koncert jest kolejną prezentacją gości zapraszanych przez Piotra Biskupskiego do cyklu ?Jazz u Hoffmana?. Będzie to porcja wrażeń opartych na tradycji muzycznej, która nie zna granic terytorialnych ani kulturowych. Tym razem spotkają się dwa ?światy? muzyki europejskiej natchnionej jazzem: Skandynawia i Polska. Pozornie daleko a jednocześnie blisko, bo Polakom zawsze blisko było do ECM-wskiej tradycji ?chłodnego? jazzu. Dołączając do tego słowiańską duszę powstaje ciekawy konglomerat muzyczny.

Karol Szymanowski ? jeden z najwybitniejszych polskich wibrafonistów, operujący oryginalną techniką sześciopałkową. Zapraszany na liczne sympozja i warsztaty w kraju jak i Europie. Muzyk o ogromnej wrażliwości i doświadczeniu muzycznym, którego efektami dzieli się z następnymi pokoleniami młodych wibrafonistów. Wychowankowie jego odnoszą sukcesy na festiwalach, konkursach i nagraniach płytowych. Jest wykładowcą Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Wojciech Milewski swoją przygodę z harmonijką poprzedził wieloletnim doświadczeniem w grze na trąbce. Wielokrotnie występował np. z zespołem jazzu tradycyjnego Blues Fellows. Muzyk, który wnosi wiele optymizmu i radosnego podejścia do wykonywanego materiału muzycznego.

Grzegorz Nadolny ? kontrabasista, basista z wieloletnim doświadczeniem w każdej nieomal stylistyce muzycznej. Począwszy od awangardy z kręgu Andrzeja Przybielskiego po ugładzone aranże bigbandowe (Orkiestra Józefa Eljasza). Obecnie pedagog Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Muzyk o dużej elastyczności, ?basista kameleon? w tym pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Piotr Biskupski ? ur. w 1961 r w Bydgoszczy, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Trafił do orkiestry Wiesława Pieregorólki, najlepszego ówcześnie krajowego big-bandu, z którym wystąpił na Jazz Jantar w Gdańsku, Jazz Top w Warszawie, Pomorskiej Jesieni Jazzowej, Festiwalach Piosenki w Sopocie i Opolu. W okresie tym współpracował z postaciami takimi jak Hane Boel, Joan Cameron, Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki, Irena Santor, Irena Jarocka, Andrzej Rosiewicz, Jerzy Połomski oraz Hanna Banaszak.

W 1985 roku po sukcesie na ?Jazz nad Odrą? rozpoczął współpracę z Wojciechem Karolakiem i Tomaszem Szukalskim w trio ilustrującym spektakle ?Muzyka Radwan? w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Równolegle zaangażował się we współpracę z Edytą Geppert i Hanną Banaszak, z którymi nagrywał oraz zagrał setki koncertów w kraju i za granicą, a z tego okresu zrodziło się istniejące do dziś u trio Strobel-Bogdanowicz-Biskupski.

W drugiej połowie lat 80. współpracował ze Zbigniewem Namysłowskim, występując m. innymi na festiwalach w Norymberdze, Kopenhadze, Bukareszcie, Ronneby, Rzymie, Wilnie Kownie i Mediolanie. Jednocześnie podjął działania w zespole ? New Presentation? z braćmi Niedziela, Piotrem Wojtasikiem i Lorą Szafran, (wielki sukces na Jazz Jamboree 1990).

Koncerty zagrane przez Biskupskiego wraz z Andrzejem Wróblem i triem Włodzimierza Nahornego zaowocowały zaproszeniem uznanego już perkusisty do nagrania płyty z muzyką George’a Gershwina, a współpraca Biskupskiego z Nahornym trwa do dziś.