Pierwszy set w Gdańsku przyniósł wielkie emocje. Zacięta walka o wygraną trwała wyjątkowo długo. Choć gdańszczanie prowadzili 12:8, to goście odrobili straty i od remisu 22:22 walka o zwycięstwo przeciągnęła się do zdobycia 38. punktu! Wygrali bydgoszczanie!

Łuczniczka drugi set zaczęła znakomicie (2:5). Gospodarze jednak w połowie seta wyrównali (12:12) i to był przełomowy moment spotkania. Lotos Trefl Gdańsk przejął inicjatywę i wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie (23:18). W ostatniej akcji, 25. punkt zdobył Gawryszewski, który zablokował atak Yudina.

Po przerwie, w dwóch kolejnych setach bydgoszczanie tylko na początku seta dotrzymywali kroku gospodarzom. Trener Piotr Makowski dokonywał roszad w składzie, mobilizował w czasie przerw na żądanie. Na nic. Gdańszczanie pewnie rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść.

Już w piątek podopieczni Piotra Makowskiego zmierzą się w Łuczniczce z Cuprum Lubin.

Lotos Trefl Gdańsk – Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (36:38, 25:18, 25:14, 25:18)

Lotos: Mika, Masny, Schulz, Paszycki, Gawryszewski, Hebda, Gacek (libero) oraz Stępień, Romać

Łuczniczka: Nowakowski, Rohnka, Filipiak, Yudin, Jurkiewicz, Sacharewicz, Czunkiewicz (libero) oraz Bobrowski, Jurkiewicz, Katić, Sieńko, Gromadowski