Koszykarki Artego w 9. kolejce Basket Ligi Kobiet odniosły 9 zwycięstwo, pokonując w Sosnowcu Zagłębie 80:60.

Zwycięska passa Artego trwa! Bydgoszczanki wygrały na wyjeździe z JAS-FBG Zagłębiem Sosnowiec 80:60.

W pierwszej kwarcie znakomitą partię rozgrywał duet gospodyń Robyn Parks - Naketia Swanier i po 10 minutach Zagłębie dość zaskakujaco prowadziło 24:20. W kolejnych 10 minutach Artego opanowało sytuację i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 34:36. Po przerwie bydgoszczanki dominowały już na parkiecie i odniosły pewne zwycięstwo.

Artego jest w koszykarskiej ekstraklasie jedyną niepokonaną drużyną i liderem tabeli.

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Artego Bydgoszcz 60:80 (24:20, 10:16, 13:20, 13:24)

JAS-FBG Zagłębie: Robyn Parks 25, Naketia Swanier 10, Paulina Rozwadowska 8, Stephany Skrba 6, Michaela Stara 0 oraz Egle Šikšniute 8, Marta Dobrowolska 0, Lana Pačkovski 0

Artego: Jennifer O'Neill 23, Elżbieta Międzik 11, Denesha Stallworth 10, Justyna Żurowska-Cegielska 6, Julie McBride 4 oraz Dragana Stanković 15, Agnieszka Szott-Hejmej 8, Julia Adamowicz 3, Karolina Poboży 0, Sylwia Bujniak 0