Na zakończenie 16. Bydgoszcz Jazz Festival we wtorek, 13 listopada o godz. 19 w koncercie gwiazd na estradzie Filharmonii Pomorskiej wystąpią: Sheila Jordan & Cameron Brown w pierwszej części i John Scofield Combo 66 w drugiej części koncertu.
W finałowym koncercie 16. Bydgoszcz Jazz Festival wystąpią Sheila Jordan & Cameron Brown oraz John Scofield Combo 66. Zespół zagra w składzie: John Scofield, Gerald Clayton, Vicen, Jte Archet, Bill Stewart.
W pierwszej części koncertu wystąpią Sheila Jordan i Cameron Brown.
Sheila Jordan jest amerykańską piosenkarką jazzową i autorką tekstów. Nagrywała jako muzyk sesyjny z wieloma uznanymi artystami oraz nagrywała własne albumy. Jordan była pionierem bebopu i scatu jazzowego, stylu śpiewu z prostym basem jako jedynym akompaniamentem. Muzyka Jordan zyskała uznanie wielu krytyków, szczególnie ze względu na jej zdolność do improwizowania tekstów. Scott Yanow opisuje ją jako "jedną z najbardziej konsekwentnie kreatywnych wszystkich wokalistów jazzowych". Charlie Parker często przedstawiał Jordan jako "piosenkarkę z milionowymi uszami".
Cameron Brown rozpoczął naukę muzyki w wieku 10 lat, najpierw na fortepianie, a później na klarnecie. Jednak, przyciągnięty do basu, zaczął grać na blaszanym basie w studenckiej grupie tanecznej. Przez rok współpracował z Sextetem George'a Russella i Big Bandem oraz grał z Donem Cherry, Aldo Romano, Bookerem Ervinem i Donaldem Byrdem. W 1974 roku Brown poznał Sheilę Jordan, z którą grał wraz z free jazzowymi pionierami: Roswell Rudd i Beaver Harris i dołączył do zespołu Archie Sheppa w 1975 roku. Jego pierwsze nagranie jako lidera, po prawie 40 latach występów, ukazało się w 2003 roku wraz z grupą The Hear and Now z Deweyem Redmanem. Oprócz grania koncertów i koncertowania w kraju i za granicą, Brown obecnie uczy jazzu na kontrabasie w Green Meadow Waldorf School w Chestnut Ridge w Nowym Jorku. Muzyk prowadzi także wykłady z teorii muzyki w The New School for Jazz and Contemporary Music w Nowym Jorku.
Muzyka Johna Scofielda wpływała na jazz od późnych lat 70. Posiadając bardzo charakterystyczny dźwięk i różnorodność stylistyczną, Scofield jest mistrzowskim improwizatorem jazzowym, którego muzyka zazwyczaj mieści się między post-bopem, jazzem funk i R & B. Rozpoczął międzynarodową karierę w 1978 roku jako lider zespołu i artysta nagrywający. W latach 1982-1985 Scofield koncertował i nagrywał z Milesem Davisem. Jego kariera z zespołem Davisa postawiła go na pierwszym planie jazzu jako muzyka i kompozytora.
Od tego czasu prowadził własne grupy na międzynarodowej scenie jazzowej, nagrał ponad 30 albumów jako lider (wiele już klasyków) oraz współpracował ze współczesnymi faworytami, takimi jak Pat Metheny, Charlie Haden, Eddie Harris, Medeski, Martin & Wood, Bill Frisell, Brad Mehldau, Mavis Staples, Jack DeJohnette, Joe Lovano i Phil Lesh. Grał i nagrywał z Tonym Williamsem, Jimem Hallem, Ronem Carterem, Herbie Hancockiem, Joe Hendersonem, Dave Hollandem, Terumasa Hino wśród wielu legend jazzu. Objeżdża świat około 200 dni w roku z własnymi grupami. Jest adiunktem muzyki na Uniwersytecie w Nowym Jorku, mężem i ojcem dwojga dzieci.