Koszykarki Artego pokonały we własnej hali AZS Poznań 79:72. Bydgoski zespół prowadzi w Basket Lidze Kobiet, jako jedyny bez porażki na koncie.

Artego dość treningowo zagrało ligowy mecz z ostatnią drużyną tabeli Basket Ligi Kobiet. Po pierwszej połowie akademiczki z Poznania prowadziły z liderem ekstraklasy dwoma punktami.  Bydgoszczanki w trzeciej kwarcie odrobiły straty i w ostatnich 10 minutach meczu kontrolowały kilkupunktowe prowadzenie.

Zwycięstwo umocniło Artego na pozycji lidera Basket Ligi Kobiet. W dotąd rozegranych 6 meczach bydgoszczanki wszystkie wygrały.

Artego Bydgoszcz - Enea AZS Poznań 79:72 (16:23, 27:22, 22:13, 14:14)

Artego: Jennifer O'Neill 17, Agnieszka Szott-Hejmej 8, Elżbieta Międzik 11, Dragana Stankovic 4, Denesha Stallworth 16, Julia Adamowicz 13, Julie McBride 8, Justyna Żurowska-Cegielska 2, Karolina Poboży 0

Enea AZS: Sidney Cook 6, Kinga Woźniak 8, Daria Marciniak 11, Julia Tyszkiewicz 6, Kateryna Rymarenko 17, Jazmine Davis 15, Julia Niemojewska 4, Aleksandra Parzeńska 4, Martyna Kotula 1, Katarzyna Bednarczyk 0