Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej 9 października ogłosił, że w układzie komunikacyjnym miasta powstało kolejne wąskie gardło. Fatalny stan techniczny wiaduktu Warszawskiego wymusza wprowadzenie natychmiastowych zwężeń przejazdów na obu jezdniach wiaduktu w celu ograniczenia obciążeń, przenoszonych przez transport kołowy.
Zwężenie przejazdu wiaduktem Warszawskim już od czterech dni w godzinach szczytu powoduje gigantyczne korki. Kierowcy wyjeżdżający z centrum miasta w kierunku Fordonu i jadący w kierunku odwrotnym, muszą uzbroić się w cierpliwość. Wczoraj, korki na drogach dojazdowych do wiaduktu, zarówno na ul. Kamiennej jak i Fordońskiej, tworzyły się na ponad kilometr przed zwężonym przejazdem.
ZDMiKP w wydanym komunikacie przekazał dość pesymistyczne prognozy. Mowa w nim była o tym, że istnienie wiaduktu w obecnej postaci jest zagrożone, a zlecona ekspertyza wykaże konieczny zakres remontu lub przebudowy wiaduktu.
Dzisiaj o godz. 13.00 przed siedzibą ZDMiKP odbędzie się konferencja prasowa, podczas której wiceprezydent Mirosław Kozłowicz oraz dyrektor ZDMiKP Wojciech Nalazek poinformują o stanie technicznym wiaduktu Warszawskiego w ciągu ulicy Fordońskiej oraz o działaniach naprawczych, jakie podejmie miasto.