Koszykarki Artego po emocjonującym meczu pokonały w meczu 18. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Basket 90 Gdynia 92:85. Bydgoszczanki szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliły w dogrywce.

Pierwsza kwarta dla Artego - 6 punktów przewagi. W drugiej kwarcie gdyński Basket odrobił stratę i do przerwy był remis. W drugiej połowie historia się powtórzyła. Trzecią kwartę bydgoszcznki przegrały sześcioma punktami, ale w ostatnich 10 minutach meczu zniwelowały przewagę gdynianek i mecz w podstawowym czasie gry zakończył się remisem.

W dogrywce najskuteczniejsza w meczu Cooper rzutem za trzy punkty wyprowadziła Basket na prowadzenie (82:85). To jednak było wszystko, na co zdobyły się rywalki Artego. Bydgoszczanki do wyniku dorzuciły 10 punkty i mecz wygrały.

Artego Bydgoszcz - Basket 90 Gdynia 92:85 (28:22, 13:19, 15:21, 26:20, d: 10:3)

Artego: Jennifer O'Neill 24, Denesha Stallworth 23, Dragana Stanković 21, Julie McBride 14, Elżbieta Międzik 5 oraz Agnieszka Szott-Hejmej 5, Julia Adamowicz 0, Justyna Żurowska-Cegielska 0
Basket 90: Kahleah Copper 37, Jelena Škerović 15, Chantelle Handy 8, Amalia Rembiszewska 7, Sofija Aleksandravicius 2 oraz Victoria Jankoska 11, Anna Makurat 3, Anna Jakubiuk 2, Aneta Kotnis 0