Przypomnijmy, że koszykarki MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz w sezonie 2014/2015 wygrały rywalizację w rozgrywkach wojewódzkich, pewnie triumfowały też w turnieju barażowym, finale strefowym oraz półfinale mistrzostw Polski w Bydgoszczy. Warto nadmienić, że w całym sezonie bydgoskie juniorki przegrały tylko jeden mecz z MMKS Katarzynkami Toruń (7. miejsce w turnieju finałowym MP). Należy również zauważyć, że bydgoski zespół złożony jest z dziewcząt rok i dwa lata młodszych niż przewiduje to kategoria juniorek (rozgrywki organizowane dla rocznika 1997, a w bydgoskiej drużynie występowały zawodniczki urodzone w latach 1998, 1999 i 2000!).

Bydgoszczanki w Kórniku walkę o medale rozpoczęły meczem z SKS-em 12 Warszawa. Tylko na początku stołeczna drużyna zdołała postawić opór podopiecznym Krzysztofa Janika i Edwarda Malinowskiego. Warszawianki prowadziły 2:8, 9:12, a zespół z Bydgoszczy na prowadzenie wyprowadziła Natalia Błaszczak rzutem za 3 punkty. W dalszym ciągu prowadziły już tylko zawodniczki MUKS WSG SUPRAVIS, choć przeciwniczki zmniejszały dystans nawet do 4 ?oczek?. Ostatecznie padł wynik 69:58. Liderką zwycięskiego zespołu była kapitan, Weronika Papiernik (32 punkty), którą wybrano również MVP meczu.

W drugim meczu bydgoszczanki zmierzyły się z rywalem zza miedzy ? MMKS Katarzynkami Toruń. Dla zawodniczek Janika i Malinowskiego nie była to łatwa przeprawa. Zespół grał falami, od stanu 6:8 dla Torunia bydgoszczanki wyszły na prowadzenie 20:8. W kolejnych minutach MUKS WSG SUPRAVIS kontrolował grę, jednak przed przerwą torunianki doszły na 6 punktów (40:34), zaś po przerwie zrobiło się 42:38, jednak bydgoski zespół ponownie odskoczył na 10 ?oczek?. Później MMKS Katarzynki zdołały dojść jeszcze na 3 punkty (52:55), jednak ostatecznie triumfowała ekipa z Bydgoszczy ? 73:62. Świetny mecz rozegrała Natalia Błaszczak (22 punkty), wtórowała jej Weronika Papiernik (20 punktów i 10 zbiórek), a 14 ?oczek? dorzuciła Magdalena Błysz.

Po dwóch dniach rywalizacji pewnym było, że MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz znalazł się w najlepszej czwórce turnieju finałowego, a piątkowy mecz z UKS Trójką-OSiR Żyrardów rozstrzygnie, która drużyna zajmie pierwsze miejsce w grupie B. Pojedynki żyrardowianek z bydgoszczankami od zawsze elektryzują i zapewniają wielu emocji. Nie inaczej było tym razem. MUKS WSG SUPRAVIS odskoczył na 6:2, a później zrobiło się 12:9. Po pierwszej kwarcie bydgoszczanki prowadziły 21:15. W drugiej kwarcie podopieczne Janika i Malinowskiego zwiększyły przewagę do 9 punktów (29:20), jednak przeciwniczki nie odpuszczały i zmniejszyły przewagę do 4 ?oczek? (34:30), a do przerwy było 42:34. Po dość wyrównanym początku drugiej połowy podopieczne Krzysztofa Janika i Edwarda Malinowskiego zaczęły ucieczkę aż do przewagi wynoszącej 20 punktów (64:44). MUKS WSG SUPRAVIS w kolejnych minutach kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń i ostatecznie wygrał 80:68. Świetne zawody rozegrała Natalia Gwizdała (29 punktów i 9 zbiórek), siedemnaście punktów i 11 zbiórek miała Aleksandra Szymańska, 13 ?oczek? i aż 10 asyst zanotowała Weronika Papiernik, a 10 punktów dorzuciła Natalia Błaszczak.

W półfinale MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz zmierzył się z Bryzą Politechniką Gdańską. Od początku prowadzenie objęły podopieczne Janika i Malinowskiego, jednak spotkanie było bardzo wyrównane i po pierwszej kwarcie było 19:14 dla bydgoszczanek. W drugiej kwarcie zespół z Bydgoszczy zaczął ?odjeżdżać? rywalkom ? do 25:14, następnie 33:16, a do przerwy było 36:22. Na początku trzeciej kwarty gdańszczanki zbliżyły się na 9 ?oczek?, ale później przeważały już tylko zawodniczki MUKS WSG SUPRAVIS. W ostatniej odsłonie meczu bydgoszczanki kontrolowały już przebieg zawodów i zwyciężyły 72:49, awansując do ścisłego finału turnieju finałowego MP! Osiemnaście punktów i 13 zbiórek zapisała na swoim koncie Magdalena Błysz, dwa ?oczka? mniej dorzuciła Natalia Gwizdała, 13 Papiernik i 11 Błaszczak.

W finale bydgoskie koszykarki zmierzyły się z gospodyniami, MUKS-em Poznań. W mecz lepiej weszły poznanianki, które prowadziły 0:4, podopieczne Janika i Malinowskiego nie dały ?rozkręcić się? przeciwniczkom, co było kluczowe w tym meczu i wyszły na prowadzenie 14:6. Po pierwszej kwarcie MUKS WSG SUPRAVIS prowadził 19:11. Druga odsłona meczu zmieniła oblicze spotkania. Trzy szybkie przewinienia złapały zawodniczki z Bydgoszczy i poznanianki zaczęły niwelować straty i wyszły na 10-punktowe prowadzenie (23:33). Do przerwy było 29:37 dla gospodyń. Po przerwie do głosu ponownie doszły przyjezdne. Już po niespełna 4 minutach gry było 37:39, a na niespełna 3 minuty przed końcem kwarty Aleksandra Szymańska wyprowadziła zespół na prowadzenie 42:41. Po trzech kwartach było już 51:44 dla bydgoszczanek. W ostatniej kwarcie dopiero w 4 minucie poznanianki zdobyły punkty, a kolejne rzucały, kiedy na parkiecie pojawiły się zmienniczki MUKS WSG SUPRAVIS. Ostatecznie podopieczne Janika i Malinowskiego wygrały 73:51 i zyskały miano mistrzyń Polski! Bardzo dobre zawody rozegrała Aleksandra Szymańska (21 punktów), swoje dorzuciły Papiernik (16), Błaszczak (14), Błysz (12) i Gwizdała (10).

Organizatorzy wyróżnili indywidualnie trzy zawodniczki naszego klubu. Weronika Papiernik uzyskała miano najbardziej wartościowej zawodniczki turnieju (MVP), a także została królem strzelców (94 punkty). Do pierwszej piątki turnieju wybrano Magdalenę Błysz i Natalię Błaszczak! Dodatkowo Błysz była trzecią zbierającą w turnieju (46 zbiórek), Papiernik miała najwięcej asyst (32), a w najlepszej piątce przechwytujących były aż 3 nasze koszykarki (Papiernik ? 19, Szymańska 17 i Gwizdała 16).

Dodatkowo w poniedziałek do klubu wpłynęło powołanie do Reprezentacji Polski Juniorek (U-18 K) dla Natalii Gwizdały i Weroniki Papiernik!