Walkę w turnieju półfinałowym zespół reprezentujący Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy ?MUKS? Bydgoszcz rozpoczął od starcia z gospodarzem ? JTC MUKS Poznań. Zespół miejscowych to dwukrotne mistrzynie Polski do lat 16 (2012, 2013), które w tym sezonie zamierzają walczyć o medale mistrzostw Polski juniorek U-18. Początek spotkania był bardzo wyrównany, po 10 minutach gry MUKS WSG SUPRAVIS prowadził 16:15, do przerwy prowadzenie zdobyły poznanianki ? 32:28. Drugą część gry młode bydgoszczanki wspierane dwiema seniorkami rozpoczęły udanie, niwelując przewagę miejscowych koszykarek i zdobywając coraz większą przewagę, która w pewnym momencie wynosiła nawet 12 punktów. W ostatniej kwarcie bardziej doświadczony JTC MUKS zaczął odrabiać straty i na niespełna 4 minuty przed końcem objął prowadzenie, którego nie oddał do końca. Ostatecznie gospodynie wygrały 56:53. Wśród naszych zawodniczek double-double zapisała na swoim koncie Martyna Myśków ? 23 punkty i 11 zbiórek.

W sobotę MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz podejmował SKK Polonię Warszawa. W stołecznym zespole występowały zawodniczki z ogromnym bagażem doświadczeń w rozgrywkach ekstraklasy i I ligi kobiet. Spotkanie podobnie jak w piątek było niezwykle wyrównane, jednak tym razem przez ponad 3 kwarty prowadziły podopieczne Krzysztofa Janika i Edwarda Malinowskiego. Niestety, powtórzył się scenariusz z poprzedniego dnia. Wyrachowane, doświadczone koszykarki z Warszawy wykorzystały skrzętnie błędy młodych bydgoszczanek i niespełna 4 minuty przed końcową syreną wyszły na prowadzenie. SKK Polonia wygrała ostatecznie 72:66. Ponownie double-double wywalczyła Myśków ? 19 punktów i 14 zbiórek, 18 punktów dorzuciła Justyna Kostencka-Janik (4/4 rzuty za 3 punkty), a 12 ?oczek? dorzuciła Natalia Gwizdała.

Ostatni mecz z MLKS Rzeszów, przez układ wyników z poprzednich dni, decydował już tylko o 3. miejscu. Nasz zespół podszedł do niego zmotywowany jak w dwóch poprzednich, dzięki czemu już po 10 minutach gry MUKS WSG SUPRAVIS prowadził 17:9. W kolejnych częściach gry bydgoszczanki budowały przewagę, a więcej minut na parkiecie spędziły zmienniczki. Spotkanie zakończyło się rezultatem 78:41. Najskuteczniejszym graczem była Aleksandra Szymańska ? 19 punktów.

MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz zajął tym samym trzecie miejsce i nie awansował do turnieju finałowego o awans do I ligi. Przypomnijmy, że bydgoska drużyna to kadetki (15-16 lat) wspierane przez dwie doświadczone koszykarki, Martynę Myśków i Justynę Kostencką-Janik. W dwóch pierwszych meczach po heroicznej walce przeciwniczki wykorzystały większe doświadczenie i pokonały nasz zespół, jednak zawodniczki, które w tym sezonie będą walczyć o medale w mistrzostwach Polski kadetek U-16, nabrały doświadczenia, które powinno zaprocentować w rozgrywkach młodzieżowych.