Bydgoski zespół rywalizację rozpoczął od meczu z bardzo wymagającym przeciwnikiem. KS JAS-FBG Sosnowiec w swoim składzie posiada zawodniczki, które w poprzednim sezonie wywalczyły tytuł mistrzyń Polski szkół podstawowych. Lepiej spotkanie rozpoczęły bydgoskie koszykarki, które po pierwszej kwarcie prowadziły 12:10. W drugiej kwarcie sosnowiczanki odrobiły straty i do przerwy prowadziły 30:24. Po przerwie udało się dojść zespół ze Śląska na jeden punkt (44:43), jednak ostatecznie lepszy okazał się KS JAS-FBG, który wygrał 65:52. Bardzo dobre zawody zaliczyła Aleksandra Szymańska, która zdobyła 20 punktów, miała 8 zbiórek i 5 przechwytów. W drugim meczu grupy B MKK Sokołów S.A. OSiR Sokołów Podlaski pewnie pokonał KKS Olsztyn.

Po przegranej z Sosnowcem, aby zachować szansę na walkę o medale, podopieczne Krzysztofa Janika i Edwarda Malinowskiego musiały pokonać w czwartek KKS Olsztyn. Dziewczęta sprostały zadaniu i wygrały 89:74. Spotkanie przez trzy kwarty było dość wyrównane, dopiero w ostatniej kwarcie bydgoska drużyna wyraźnie odskoczyła przeciwniczkom. Double-double na swoim koncie zanotowała Bogna Gołochowicz (26 punktów, 11 zbiórek), 15 punktów zdobyła Weronika Preihs, a 10 zbiórek dołożyła Sandra Rahn. Dobry mecz zaliczyła też Natalia Matusiak (10 punktów, 7 zbiórek). W drugim meczu KS JAS-FBG Sosnowiec pokonał MKK Sokołów S.A. OSiR Sokołów Podlaski.

Po czwartkowych meczach okazało się, że ostatnie spotkanie w grupie zadecyduje o tym, który zespół powalczy o medale. MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz stoczył bój z ekipą z Sokołowa Podlaskiego. Zawodniczki z Bydgoszczy nieźle rozpoczęły mecz, jednak faule przy rzutach przeciwniczek i bardzo wysoka skuteczność rzutów wolnych sprawiła, że po 10 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 13:11 dla Sokołowa Podlaskiego. Niestety w drugiej części gry sokołowianki umiejętnie wykorzystywały błędy w obronie i wygrały tę część gry różnicą 10 punktów. Po przerwie podopieczne Krzysztofa Janika i Edwarda Malinowskiego próbowały odrobić straty, jednak ostatecznie to Sokołów Podlaski wygrał 64:55 i to drużyna z Mazowsza znalazła się wśród 4 najlepszych zespołów w Polsce, a MUKS WSG SUPRAVIS zajmując 3. miejsce w grupie w sobotę zagrał o 5. miejsce. W spotkaniu z Sokołowem Podlaskim pozytywnie zaprezentowała się Julia Malicka, która zdobyła 16 punktów, “oczko” mniej na swoim koncie zapisała Ola Szymańska, a Sandra Rahn zebrała 10 piłek.

W sobotę MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz zmierzył się w meczu o 5. lokatę z WKK Wrocław. Spotkanie lepiej rozpoczęły bydgoskie zawodniczki, które kontrolowały jego przebieg i wynik. Problemy rozpoczęły się w końcówce drugiej kwarty, kiedy to wrocławianki zanotowały run 9:0. Ostatecznie do przerwy MUKS WSG SUPRAVIS prowadził różnicą 6 punktów. Trzecią kwartę bydgoszczanki przegrały 10:18, a więc przed ostatnią częścią gry WKK Wrocław prowadziło 45:43. Na szczęście zawodniczki zmobilizowały się i wygrały w decydujących 10 minutach różnicą 14 punktów, a ostatecznie 63:51, zajmując tym samym 5. miejsce w Polsce. 20 “oczek” dla bydgoskiej drużyny zdobyła Bogna Gołochowicz. 15 punktów dorzuciła Ola Szymańska, a 13 zdobyła Weronika Preihs.

W meczach półfinałowych okazało się, że grupa B była bardzo mocna. Sosnowiec wysoko wygrał z gospodyniami z Sierakowic, a Sokołów Podlaski rozgromił Jelenią Górę. Brązowe medale po wyrównanym spotkaniu zdobyły zawodniczki KS BAT Sierakowice. Mistrzostwo Polski po naszym zespole przejęły koszykarki MKK Sokołów S.A. OSiR Sokołów Podlaski, które pokonały KS JAS-FBG Sosnowiec 59:37. Podczas uroczystego zakończenia turnieju finałowego wyróżniona została Weronika Preihs, która otrzymała tytuł najlepiej podającej zawodniczki (zanotowała w 4 meczach 15 asyst).