Kujawsko-Pomorskie rywalizację o mistrzostwo Polski rozpoczęło od meczu z Dolnośląskiem. Spotkanie od początku układało się po myśli podopiecznych Krzysztofa Janika i Edwarda Malinowskiego. Do przerwy nasz region prowadził 40:27. Kolejne dwie kwarty zespół Kujawsko-Pomorskiego zagrał na remis, najpierw przegrał różnicą 5 punktów, a ostatnią część wygrał pięcioma “oczkami”. Double-double zanotowała Klaudia Niedźwiedzka, która zdobyła 18 punktów i zapisała na swoim koncie 11 zbiórek. Po 17 punktów zdobyły Weronika Papiernik i Aleksandra Szymańska.

Kolejne rozstrzygnięcia ułożyły się tak, że w przypadku zwycięstwa zespołu Kujaw i Pomorza we wtorek z zespołem z Pomorza, zawodniczki Janika i Malinowskiego mogły być pewne awansu z pierwszego miejsca. Tak też się stało. Początek drugiego meczu ułożył się po myśli ekipy znad morza, która rozpoczęła od prowadzenia 13:8. Druga część gry to bardzo dobra obrona i skuteczny atak naszego województwa, co skutkowało prowadzeniem po dwóch kwartach różnicą 4 “oczek”. W kolejnych dwóch częściach gry zespół z naszego regionu toczył niezwykle zacięty bój, aby ostatecznie wygrać 66:58. Double-double na swoim koncie zapisała Marta Wieczyńska (12 punktów, 10 zbiórek), bardzo dobre zawody zagrała Weronika Papiernik – 20 punktów, dwa “oczka” mniej dorzuciła Aleksandra Szymańska.

Po wtorkowych wynikach okazało się, że bez znaczenia na wynik meczu z regionem małopolskim, reprezentacja kujawsko-pomorskiego wyjdzie z grupy z pierwszego miejsca. Tym samym część zawodniczek mogła odpocząć, a szansę na ogranie otrzymały zmienniczki. Niestety nie udało się wygrać, jednak zespół zaprezentował się pozytywnie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 50:67. Bardzo dobre zawody zagrała Magdalena Błysz, która wywalczyła 12 “oczek”, dziesięć zbiórek zanotowała Monika Bulińska.

W meczu półfinałowym Kujawsko-Pomorskie zmierzyło się ze Śląskiem. Początek układał się po myśli naszego regionu. Do przerwy Kujawianki prowadziły różnicą ośmiu punktów, kolejne dwie części gry nieznacznie przegrały, ale ostatecznie triumfowały 63:58 i wywalczyły awans do piątkowego finału. Kolejny dobry mecz zagrała “Isia”, która zdobyła 18 punktów. Dwanaście “oczek” dorzuciła Niedźwiedzka, a punkt mniej Błysz. Na deskach rządziły Natalia Gwizdała i Marta Wieczyńska.

W finale doszło do ponownego spotkania reprezentacji województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Ponownie mecz lepiej rozpoczął się dla przeciwniczek, jednak tym razem po 10 minutach gry prowadziły tylko dwoma “oczkami”. Kolejna część gry to 20:15 dla reprezentantek naszego województwa, a łącznie do przerwy 31:18. W drugiej połowie zdeterminowane Kujawianki nie dały cienia szans przeciwniczkom i skrzętnie wykorzystywały błędy ekipy z Pomorza. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 72:52 i to Kujawy i Pomorze zostały mistrzem Polski. 22 punkty zdobyła Ola Szymańska, 12 dorzuciła Papiernik, a 10 Weronika Preihs. Aż 16 zbiórek zanotowała Natalia Gwizdała.

Do pierwszej piątki turnieju organizatorzy wybrali Aleksandrę Szymańską (MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz) i Martę Wieczyńską (MMKS Katarzynki Toruń). MVP turnieju została Weronika Papiernik (MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz).