Siatkarki po raz piąty w tym sezonie przegrały z Developres SkyRes Rzeszów. Dzisiaj w Łuczniczce w pierwszym meczu o 11. miejsce w ORLEN Lidze uległy 1:3.

Pierwszy set wcale nie zapowiadał zwycięstwa przyjezdnych za 3 pkt. Po wyrównanym początku skuteczne bydgoszczanki zdominowały przeciwniczki. Przewagę nad rywalkami udało im się utrzymać do pierwszej przerwy technicznej drugiego seta (8:5). Potem stanęły i rzeszowianki zdobyły… 10 punktów z rzędu! Pałacanki wtedy obudziły się, ale set był już przegrany.

W trzeciej odsłonie gra falowała. Najpierw przyjezdne objęły prowadzenie 11:5, ale je szybko roztrwoniły i bydgoszczanki doprowadziły do remisu (13:13). Ale potem już nie były rywalkom w stanie dotrzymać kroku (22:25).

Czwarty set był niezwykle zacięty. Najpierw minimalnie lepsze były bydgoszczanki, ale od ich prowadzenia 11:9 role się zmieniły i w drugiej fazie seta to one były o 2-3 punkty z przodu i wygrały 26:24.