W zaległym meczu 13. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz pokonał w Łuczniczce Wisłę Warszawa 3:0. MVP została Ewelina Żurowska.

Mecz zgodnie z terminarzem LSK powienien odbyć się w Warszawie, ale za zgodą obu klubów i siatkarskiego związku rozegrany został w Bydgoszczy.

Wisła to najsłabszy zespół ligi, który przegrał wszystkie dotąd rozegrane mecze. Dla Pałacu była to szansa poprawienia dorobku punktowego i podjęcia walki o zakwalifikowanie się do grona najlepszych ośmiu drużyn LSK.

W pierwszych dwóch setach dominacja Pałacanek nie podlegała dyskusji. W drugiej partii warszawianki postawiły opór na jej początku, ale drugą jej część Pałac wygrał 15:1!

Trzeci set był wyrównany.  Przewagę Pałacu trener Piotr Matela wykorzystał do przeprowadzenia rotacji w składzie zespołu. W końcówce bydgoszczanki musiały się natrudzić, by nie doszło do gry na przewagi. Wejście Magdaleny Mazurek i perfekcyjna gra na przyjęciu Eweliny Żurowskiej zapobiegły takiej sytuacji.

Po nadrobieniu meczowych zaległości Pałac zrównał się liczbą punktów (25) z Eneą PTPS-em Piła i Energą MKS-em Kalisz, które zajmują 7-8 miejsce  w tabeli. Już w sobotę, 22 lutego, kolejny ligowy mecz w Łuczniczce. Pałac zmierzy się w nim z bezpośrednim konkurentem do gry w play-off, Eneą PTPS-em Piła. Początek meczu o godz. 17.00.

Wisła Warszawa - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:0 (15:25, 10:25, 23:25)

Wisła: Marcyniuk, Banasiak, Urbanowicz, Mikołajewska, Szymańska, Lipińska-Jeziorowska oraz Widera;

Bank Pocztowy Pałac: Balmas, Mazurek, Żurowska, Różyńska, Fedusio, Ziółkowska, Jagła (libero) oraz Rapacz, Stencel, Biedziak, Vanzurowa.