Półfinałowy mecz Pucharu Polski był spotkaniem dwóch ostatnich zdobywców pucharu. Legia zwyciężyła rok temu Lecha Poznań 2:1, dwa lata temu Zawisza zwyciężył na Stadionie Narodowym Zagłębie Lubin po rzutach karnych.

Legia jest liderem w tabeli ekstraklasy, a Zawisza to spadkowicz w I lidze. Pierwsza połowa w wykonaniu obu jedenastek była wyrównana, ale pierwszą bramkę bydgoszczanie stracili już w 6 minucie. Po rzucie rożnym Prijović podał piłkę do pozostawionego bez opieki Nikolicia i Węglarz nie obronił strzału oddanego z bliskiej odległości.

Zawisza mógł się zrewanżować w 14 minucie. Znakomitego dośrodkowania z rzutu rożnego nie wykorzystał Stawarczyk. Po jego główce piłka przeleciała tuż obok słupka.

Dopiero w drugiej połowie Legia osiągnęła optyczną przewagę w grze. Już po pięciu minutach od wznowienia gry fantastycznym strzałem w samo okienko popisał się Broź i było 2:0. Trzecią bramkę dla gospodarzy wypracował w 63 min. Mvoto, który potknął się przed własnym polem karnym. Piłkę zabrał mu Prijović, wystawił Nikoliciowi i ten dopełnił formalności.

Potem znakomitą interwencją popisał się Węglarz. Duda nie potrafił pokonać go z rzutu karnego. W końcówce spotkania Hamalainen dośrodkował w pole karne, a bramkę z kilku metrów zdobył znowuż Nikolić.

Honorową bramkę w 84 min. mógł strzelić Panajotow, ale strzelił ponad poprzeczką, mając przed sobą tylko bramkarza Legii.