Po trzech kwartach zanosiło się na sensację. Na ostatnie 10 minut podopieczni Konrada Kaźmierczyka wchodzili na parkiet, prowadząc trzema punktami. Legia ostatnią kwartę zagrała jednak bardzo skutecznie, a celowniki snajperów Astorii zawodziły. Aleksandrowicz z Legii trafił za trzy i wyrównał stan meczu (62:62) i… dał sygnał do kanonady rzutów za trzy na kosz Astorii. Kolejno Kukiełka, Pacocha dwa razy, powtórnie Aleksandowicz i Wilczek rzutami zza linii 6,75 metrów zdobyli 15 pkt. i wyprowadzili Legię na 10-punktowe prowadzenie. Bydgoszczanie na taką passę nie znaleźli odpowiedzi i mecz wyraźnie przegrali.

Astoria Bydgoszcz – Legia Warszawa 72:85 (16:10, 23:28, 23:21, 10:26)

Astoria: Bierwagen 15, Gospodarek 14, Czyżnielewski 13, Motel 9,Barszczyk 7, Stalicki 6, Fatz 5, Szyttenholm 3, Dąbek 0, Laydych 0.

Legia: Kukiełka 19, Pacocha 14, Aleksandrowicz 13, Łukasza Wilczek 12, Linowski 8, Malewski 8, Marcel Wilczek 5, Robak 4, Andrzejewski 2.