Koszykarki Artego przegrały drugi mecz z rzędu. Dzisiaj w Artego Arenie bydgoszczanki uległy wrocławskiej Ślęzy 52:58.

W hicie 12. kolejki Basket Ligi Kobiet Artego doznało drugiej z rzędu porażki. Tydzień temu przegrało z Wisłą, dzisiaj ze Ślęzą.

Bydgoszczanki nie były dzisiaj w dobrej dyspozycji rzutowej. Wrocławianki już w pierwszej kwarcie wypracowały kilkupunktową przewagę, a bydgoszczanki przez cały mecz goniły wynik. Gdy w 4. kwarcie Ślęza odskoczyła na  4 min. 41 sek. przed końcem meczu, najlepsza w bydgoskiej drużynie Julie McBride podjęła desperacką próbę odwrócenia losów meczu. W ciągu półtorej minuty trzema rzutami z wyskoku za trzy punkty zmniejszyła prowadzenie Ślęzy do trzech punktów (50:53). Ślęza nie dała jednak sobie wyrwać  zwycięstwa w ostatnich sekundach meczu.

Dzięki zwycięstwu Ślęza zrównała się punktami z Artego, które utrzymało 2. miejsce w tabeli.

Artego Bydgoszcz - Ślęza Wrocław 52:58 (17:23, 10:9, 10:15, 15:11)

Artego: Julie McBride 20, Denesha Stallworth 8, Agnieszka Szott-Hejmej 5, Elżbieta Międzik 4, Jennifer O'Neill 0 oraz Dragana Stanković 9, Julia Adamowicz 2, Karolina Poboży 2, Justyna Żurowska-Cegielska 2

Ślęza: Marissa Kastanek 11, Sharnee Zoll-Norman 10, Agnieszka Kaczmarczyk 6, Tijana Ajduković 6, Tania Perez 2 oraz Kourtney Treffers 13, Sonia Ursu-Kim 4, Karina Szybała 3, Janis Boonstra 3, Klaudia Sosnowska 0