W Bydgoszczy zakończyły się dzisiaj lekkoatletyczne mistrzostwa Europy poniżej 23 lat. Reprezentanci Polski wywalczyli 10 medali. Bydgoszczanka Kamila Przybyła bliska była zdobycia brązowego medalu w skoku o tyczce.

Reprezentanci Polski na rozegranych na stadionie Zawiszy mistrzostwach Europy poniżej 23 lat zdobyli 10 medali (3 złote, 4 srebrne, 3 brązowe), co w medalowej klasyfikacji dało im drugie miejsce. Dzisiaj pierwsze miejsce zajęła  sztafeta 4x400 m kobiet, która pobiegła w składzie: Dominika Muraszewska, Adranna Janowicz, Mariola Karaś i Aleksandra Gaworska. Srebrny medal w biegu na 1500 m zdobyła Sofia Ennaoui. Martyna Galant była w tym biegu trzecia. Drugie srebro wywalczyła sztafeta mężczyzn 4x400 m (Wiktor Suwara, Przemysław Waściński, Kajetan Duszyński i Dariusz Kowaluk), natomiast drugi brązowy medal wywalczyła w rzucie oszczepem Marcelina Witek.

Marcelina Witek - rzut oszczepem

Jak wypadła trójka reprezentantów Polski, będących zawodnikami CWZS Zawisza Bydgoszcz? Marlena Morton w biegu na 100 m przez płotki odpadła w półfinale. Czasem 13,58 sek. poprawiła swój rekord życiowy. Był to trzynasty czas półfinałów, a do zakwalifikowania się do finału zabrakło jej 0,12 sek. Kacper Schubert w finale 110 m przez płotki był ósmy z czasem 14,21 sek. Najlepiej spisała się tyczkarka Kamila Przybyła, która otarła się o medal. Wynikiem 4,40 m zajęła czwarte miejsce i brązowy medal przegrała z Brytyjką Lucy Bryant, która miała mniej zrzutek.