Pałac przegrał w Łuczniczce z rewelacyjnie spisującym się łódzkim Commerceconem i spadł w Lidze Siatkówki Kobiet na 6. miejsce.

Siatkarki ŁKS-u Łódź i Pałacu Bydgoszcz nadzwyczaj dobrze rozpoczęły sezon 2017/2018 Ligi Siatkówki Kobiet. Łodzianki wygrały trzy pierwsze mecze, natomiast bydgoszczanki przegrały na otwarcie z Developresem Rzeszów, zwyciężając następnie Impela Wrocław i MKS Dąbrowę Górniczą.

Mecz w Bydgoszczy wygrały rewelacyjnie spisujące się łodzianki, pokonując bydgoszczanki w trzech setach do 18. Wszystkie sety miały podobny przebieg. Po wyrównanym początku, a  nawet okresowej przewadze Pałacu, w końcowych fragmentach setów łodzianki z łatwością przechylały szale meczu na swoją korzyść.

W pierwszym secie Pałac dotrzymał kroku rywalkom do remisu 5:5. Potem po błędach gospodyń przyjezdne zdobyły kilkupunktową przewagę, której bydgoszczanki nie były w stanie zniwelować.

W drugiej partii do wyniku 15:15 trwała zacięta walka o każdą piłkę. Prowadzenie zmieniało się pięciokrotnie przy częstszej przewadze Pałacanek. Gdy Sielicka po ataku i Bidias po bloku wyprowadziły ŁKS na dwupunktowe prowadzenie, gospodynie już się nie podniosły i przegrały seta.

W trzecim secie bydgoszczanki przystąpiły do ataku, co na początku dało im przewagę (4:1, 7:4). Koncentracji i sił starczyło do remisu 10:10. Punkty Kowalińskiej i Efimienko-Młotkowskiej okazały się przełomowe. Od prowadzenia 12:10 łodzianki zdominowały grę i do końca meczu systematycznie powiększały przewagę.

Po porażce Pałac spadł na 6. miejsce w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet.

Pałac Bydgoszcz - ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (18:25, 18:25, 18:25)

Pałac: Ziółkowska, Misiuna, Mazurek, Krzywicka, Fedusio, Szczygioł, Nickowska (libero) oraz Wenerska, Maternia, Kuligowska, Różyńska

ŁKS Łódź: Kwiatkowska, Bidias, Sielicka, Muhlsteinova, Kowalińska, Efimienko, Strasz (libero) oraz Skorupa, Mras, McClendon